Çocukluk Bitti !!! - Metehan GÜLER

Çocukluk Bitti !!!


Hayat bazen çok ağır ve zor geçen günlerden ibaret oluyor sadece. Kursak denen yerde birçok hayal, umut, neşe vb gibi kalben hissedilen duygular eksik kalıyor. Bazıları yarım kalıyor. Bazı duygular ise aşk sevgi ikili ilişkiler ise hiç başlamadan bitmiş oluyor. 
 Merhaba değerli okurlarım birkaç haftadan sonra sizlerle yine baş başayız. Gerçek yaşam hikayeme kaldığımız yerden devam edelim.
  Çocukluk bitti! her ne kadar 13 yaşında bir çocukluk döneminde olsam da çocukluk bitti aslında yaşanmışlıkların verdiği bir olgunluk bir fedakârlık bir düşünce yapısı gelişmeye başlamıştı bende. O nedenle çocukluk bitti. Kayseri Erciyes üniversitesi serüvenimden sonra İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi serüvenim başladı. İstanbul aşıklar şehri. İstanbul şairler şehri. İyi ki gitmişim dediğim bir şehir. Tedavi olarak karşılık alamasam da orayı biraz yaşamış olmamın mutluluğu var ne yalan söyleyeyim. İlk uçak, ilk vapur, ilk deniz, ilk balık ekmek, Sultanahmet camii, Panorama1453 gibi gördüğüm aslında görebildiğim bana kalan ufak ufak mutluluklardı. 
  Çok değerli doktor ve profesörlerin kontrolünde tahlil ve araştırmalar sonucunda. Hastalığın teşhisi netleşmeye başladı ve tedavi araştırma aşamasına geçilecekti. Sizlere diğer yazılarımda romatizma denince aklıma geleni söylemiştim ama hastalığımın onunla hiç alakası bile yokmuş. El ve ayak bileklerim şişmeye başladı, dirseklerim şişmeye başladı. Anlayacağınız eklem bölgelerim şişiyor su topluyor farklı şekiller alıyor hareket etmem gün geçtikçe kısıtlanıyordu. Eklem ağrılarım verilen kortizon ve ilaçlarla beraber bir nebze olsun rahatlıyordum. Ama hastalığım sadece eklemlerime zarar vermedi. Gözlerimde bulanıklık ve pullanma dediğimiz belirtiler ortaya çıkmaya başladı. Ama bunun beni karanlıklara hapsedeceğini nerden bilebilirdim. 
 İstanbul serüvenim seneler boyu devam etti. Hatta çok ümitle gittiğim hayalini kurduğum İstanbul benim için tam bir hayal kırıklığı olsun. Hayatımın geri kalanını Cerrahpaşa’ya gömdüm desem mübalağa etmiş olmam. İyi doktor, iyi hastane, iyi teknoloji, para mal mülk ne olursa olsun. Kaderinde ne varsa onu yaşayacaksın. Ne bir adım ilerine ne bir adım geri.
  Hani derler ya üç günlük dünya. Ben buna katılmıyorum. Dünya hayat yaşam sadece o anki dakika ve saniyelerden ibarettir. Nasıl mutlu olunuyorsanız nasıl rahatsanız o dakikalarınızı öyle geçirin. Bakın hiç birimiz düne dönemiyoruz….
VESSELAM….
 

metehanguler.97@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Orhan karakuş | 14 Temmuz 2021 08:44

    Keşke çocukluğun gibi dertlerinde bitse çocuk ????????????

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Tem

Çocukluk Bitti !!!

23Haz

Bitti Sanmıştım

02Haz

Dar Koridorlar

26May

Bir Müşgül

19May

Hayattan kopmayacağım.