Eğitim

Okulları hep birlikte açacağız Okulları hep birlikte açacağız
Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Liseliler Çevrim İçi Bilgi Yarışması 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Liseliler Çevrim İçi Bilgi Yarışması
Türkiye'nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı Türkiye’nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı
Türk Eğitim Sendikasından Ordu Korgan Kaymakamlığına tepki Türk Eğitim Sendikasından Ordu Korgan Kaymakamlığına tepki
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Yönetici Atamasında Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır. Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Yönetici Atamasında Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır.
Şartlar uygun olursa ders zili 31 Ağustos'ta çalacak Şartlar uygun olursa ders zili 31 Ağustos'ta çalacak
Pedagojik formasyon kaldırıldı Pedagojik formasyon kaldırıldı
Ders Kitapları il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi Ders Kitapları il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi
Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'na Türk öğrenci damga vurdu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na Türk öğrenci damga vurdu
BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth; Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü
Türk Eğitim Sendikasından Bakan Selçuk'a ziyaret Türk Eğitim Sendikasından Bakan Selçuk'a ziyaret
YKS'de ikinci gün YKS'de ikinci gün
Bakan Selçuk, Türkiye'nin Kovid-19 Tecrübelerini G20 Ülkelerine Anlattı Bakan Selçuk, Türkiye'nin Kovid-19 Tecrübelerini G20 Ülkelerine Anlattı
MTÜ Tıp Fakültesine 80 öğrenci alınacak MTÜ Tıp Fakültesine 80 öğrenci alınacak
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, YKS'ye girecek öğrencilere sosyal medya hesabından seslendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, YKS'ye girecek öğrencilere sosyal medya hesabından seslendi.
ÖSYM Temsilcilerinin Ulaşım ve Konaklama Sorunu Çözüldü. ÖSYM Temsilcilerinin Ulaşım ve Konaklama Sorunu Çözüldü.
4 fakülteye öğrenci  alınacak 4 fakülteye öğrenci alınacak
Malatya Kent Konseyi instagram canlı yayınında bir söyleşi programı düzenledi Malatya Kent Konseyi instagram canlı yayınında bir söyleşi programı düzenledi
ÖSYM Başkanı Aygün'den adaylara uyarı ÖSYM Başkanı Aygün'den adaylara uyarı
Eğitim Haberleri

Okulları hep birlikte açacağız

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış tarihine ilişkin, 'Bu mesele, yalnızca okulla bağı olanların değil, ülkenin gündemi olmak zorunda. Yaşadığımız salgının seyri, okulların açılış tarihi üzerinde son derece belirleyici bir etkendir.'açıklamasını yaptı

Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu başlıyor

Güncel gelişmeleri takip etmek ve çağı yakalamak isteyen hukukçular için Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 3’üncü Uluslararası Bilişim Hukuku Yaz Okulu, 20-24 Temmuz tarihlerinde, online olarak gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Liseliler Çevrim İçi Bilgi Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerimizin, aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümü sebebiyle bir dizi etkinlik planlanıyor.

Türkiye’nin ilk uluslararası STEM müfredatı tamamlandı

UNESCO ve Mektebim Koleji, Türkiye’yi STEM eğitimi alanında bölgenin en iyi uygulama merkezi hâline getirmek amacıyla geçen yıl Uluslararası STEM Eğitimi Projesi’ni hayata geçirmişti.

Türk Eğitim Sendikasından Ordu Korgan Kaymakamlığına tepki

Ordu Korgan ilçemizde yaklaşık 150 meslektaşımız Vefa Destek Grubu’nda görev alarak, salgın sürecinde Devletimizin vatandaşa uzanan şefkat eli oldular.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Yönetici Atamasında Ehliyet ve Liyakat Esas Alınmalıdır.

Türkiye’de ehliyet ve liyakat göz ardı edilip, devlete sadakat yerine başka bağlılıkların öncelikli olduğunda nelerin yaşandığına hep beraber şahit olduk. Bunun en acı örneği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimidir.

Şartlar uygun olursa ders zili 31 Ağustos'ta çalacak

Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre okullar 31 Ağustos'ta açılacak, 18 Haziran'da kapanacak.

Pedagojik formasyon kaldırıldı

pedagojik formasyon sertifika eğitiminin geçerliliğini yitirmesine karar verildi.

Ders Kitapları il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi

Millî Eğitim Bakanlığınca 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılacak ders kitapları, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yollandı.

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na Türk öğrenci damga vurdu

Rusya’da her yıl düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda 5’inci sınıf öğrencisi Begüm Tofan, matematikte birinci olarak altın madalya kazandı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth; Küreselleşmeyle ülkeler arası eşitsizlik büyüdü

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth, Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen online toplantıda koronavirüs salgınının sürdürülebilir kalkınmaya etkilerini değerlendirdi.

Türk Eğitim Sendikasından Bakan Selçuk'a ziyaret

Türk Eğitim sendikası Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u ziyaret ederek eğitim konularında istişarelerde bulundu.

YKS'de ikinci gün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci gününde ter dökerken aileleri de okul dışında dua etti.

Bakan Selçuk, Türkiye'nin Kovid-19 Tecrübelerini G20 Ülkelerine Anlattı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin pandemi sürecinde eğitimde attığı adımları G20 ülkelerinin eğitim bakanlarıyla paylaştı.

MTÜ Tıp Fakültesine 80 öğrenci alınacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Tıp Fakültesi ile birlikte yeni 3 fakültenin ve yeni 1 meslek yüksekokulunun bu yıl ilk defa öğrenci alımı yapacağını bildirerek, “Üniversitemizin kuruluşunu sağlayan ve her zaman desteklerini veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a ve YÖK Üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, YKS'ye girecek öğrencilere sosyal medya hesabından seslendi.

Hepimizin başına gelen, YKS’de sizin de başınıza gelecek. Sınav kaygısından kaynaklanan anlık unutmalar, beyninizin size şakasıdır.

ÖSYM Temsilcilerinin Ulaşım ve Konaklama Sorunu Çözüldü.

Bu hafta yapılacak YKS’de görevli Yöre Dışı ÖSYM Temsilcilerinin uçak ile yapacakları seyahatlerinde seferlerin iptal olması nedeniyle yaşanan ulaşım ve konaklama problemi ciddi bir sorun oluşturmuştu.

4 fakülteye öğrenci alınacak

Sanatçı Yavuz Bingöl’den e-konser

Malatya Kent Konseyi instagram canlı yayınında bir söyleşi programı düzenledi

Yks’de Son Dönemeçte Yapılması Gerekenler

Toplam 872 haber.