Taktiksel Hata ..! - M. Said Yalçın

Taktiksel Hata ..!


Yeni Malatya Spor belki de sezonun en kötü iç saha maçını mağlubiyetle tamamladı. O alışageldiğimiz takım gitmiş yerine bambaşka ruhsuz bir takım gelmiş. İlk yarı topla oynama oranı her ne kadar lehimize olsa da, beceriksizlik, ruhsuzluk ve akabinde futbolcuların maç bitse de gitsek mantığı gözlerimizden kaçmadı.

Maç kadrosu ilginç. Hani Sergen Yalçın dan önceki teknik direktörlerimizde kadro ile oynamaktan bir türlü sonuca gidemiyorduk. Hadebe ve Mina ikilisinden birinin mutlaka kadroda olması gerekirdi  diye düşünsek te maalesef yedek kulübesinde oturtmayı tercih etti hoca. Akabinde  Robin Yalçın önde oynaması gerekirken defans da oynadı yadırgadığı yerde. Defan oyuncuları ataklara katılmadığı gibi yerinde çakılı kaldılar. Özellikle Chabeaka sezonun en kötü oyununu oynadı. Ne ataklara katılabildi nede defansta görevini yerine getirebildi. Defans bloğu bu kadar  kötü iken, Bifouma  Gökhan ve Aguah oyundan alınırken oyuna girenler de enteresan. Bir bifouma ölüsü dahi maça her daim katkısı olur. Oyundan çıkması gereken tek futbolcu ise Gökhan olmalıydı ve Fofana değerlendirilmeliydi. Agu ah oyundan neden alındı onu da anlamadık.

Donald ve Gökhan ile ilk 11 de başlanılmalı. Doğrudur kadro sıkıntısını her defasında dile getiriyoruz nitekim takımın iskeleti ile oynamamak gerekir. Sivasspor’lu Rıza Hoca’nın bugüne kadar çalıştırdığı tüm takımlarda orta sahayı sıkı tutup kontrataklar ile sonuca giden bir takım olarak görmekteyiz. Maç öncesi Sergen hoca ve yardımcıları gösteriyor ki Sivassporu tam anlamıyla çözememiş. Bu maç bana göre futbolcuların hatası olmamakla birlikte taktiksel hataların olduğu bir mağlubiyet ile maçı sonuçlandırmış olduk.

Oysaki  defans bölgemizde Mina ve Hadebe artık  takımda yer almalı. Robin ön liberoda zaten aslanlar gibi oynamakta.  Sivas sporu gözlemlediğim de hakikaten çok ama çok abartılacak bir takım değil. Mağlup olmayacak bir takım da değil. Bana göre iskeleti bozulmayan bir Yeni Malatya Spor Sivassporu rahat bir şekilde geçebilir ve galip bir şekilde taraftarlarını sevindirebilirdi.

BEŞİKTAŞ KARŞISINDA  NE YAPARIZ:

Sivasspor karşısında taktiksel hatalar oldu evet . Beşiktaş karşılaşmasında iyi bir defans kurgusu neden olmasın galibiyet. Ben Sergen hocaya ve ekibine güvenmekle birlikte akıllarda soru işareti kalmamak adına , her ne kadar Beşiktaş ile anılsa da bu maç da Sergen hoca galip gelmek isteyecektir. Yeterki defans kurgusunu mantıklı bir şekilde dizayn etsin sahada.

TRANSFERLERDE HATA YAPILMAMALI

Takımın eksiklikleri zaten belli . Sol kanat kanayan yaramız zaten. Ön liberoda zaten bir çok futbolcu mevcut ama duyumlarımız halen ön libero üzerinde transferlerin olacağı. Santraforun  alternetifi yok. Jahovic Sivas maçında tel tel döküldü. Guılherme sakatlanmaz inşallah sakatlandığı takdirde onunda alternatifi yok.  Sergen hoca umarım transferlerde yanlış düğmeye basmaz yerinde akılcı transferler ile ikinci yarıya hazırlanmalı kanaatindeyim.

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

24Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!