Bu Şehir'in takımını rezil etmeyeceksin..! - M. Said Yalçın

Bu Şehir'in takımını rezil etmeyeceksin..!


Harika bir maç çıkardık. Kayseri karşısında futbolcularımız çok istekli olmasına rağmen bazı güçler tarafından puanlar çalınmakta. Nitekim bu olay kayseri maçında varolmadı, bir çok karşılaşmada doğrandık biçildik. 
8 Haftadır galibiyet alamamış bir takım.Maç sonrası görmek istemediğimiz olay. Adil Gevrek maç bitimiyle birlikte saha içerisinde hakeme saldırısı.. Utanç verici sahneler. Oysaki hakem hataları yanlı veya yansız her takıma yapılmakta. Mesela Beşiktaş gibi köklü bir kulübün başkanı çıkıp canlı yayında aslanlar gibi takımını destekliyor ve MHK -TFF'ye veryansın yapabiliyor. Bizim başkanda saha içerisinde hakeme saldırıyor. İşte farkı burdan görün. Yıllardır amatör ruh dediğimiz olay budur.
Senelerdir çıldırıyoruz. Sahipsiz Malatya diyenlere seslenmek istiyorum. Bu şehrin ileri gelenleri , Milletvekilleri, Belediye Başkanları, STK'lar, taraftarlar sahip çıkıyor. Nitekim sahip çıkarken , Adil Gevrek denilen başkan şehri bölmekle uğraştı. İlk etapda basınla başladı başarılı oldu. Sonrası taraftar ve akabinde şehrin ileri gelenleri. Tek adam mantalitesi ile 3 sezondur öyle yada böyle ligde kaldı. Vizyon yok, günü kurtarma telaşı, her transfer dönemi tahtan kapalı, transfer yapmak için belediyelere haber gönderip para dilenme, iş insanlarına çağrı yapmak , bumu dur başkanlık. Şehir seni istemiyor, Divan Kurulu toplanıyor istifanı istiyor ve halen görevdesin. Rezil olduğumuz yetmezmiş gibi , tüm futbolseverlere ve Malatyalılara bir ilki yaşatıyorsun. Utanç tablosunu.. Saha içerisinde hakeme saldırıyorsun.
Her kötü gidişat sonrası kabak ne hikmetse Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Valimize , akabinde milletvekillerine  patlamakta. Başkan Gürkan daha ne yapsın, bu kulübe şartsız yardım ettiğini bilenlerdenim. Akabinde Başkan Gürkan kötü gidişat sonrası İstanbul'da harika bir ekip bularak Malatyaspor'un başına şartsız getirecekti. Bizim Başkan ne yaptı , yine dik kafa, yine efelenerek AYRILMIYORUM  mesajını gönderdi. Hal böyle olunca da insan hakikaten tiksiniyor artık. Bu olay o tüzüğü gerçekleştiren kişiler yüzünden sürümcemede olduğunu hatırlatarak maç yorumumuza geçelim...
Kayseri karşısında ilk 45 dakikada hakikaten harika bir malatyaspor izledik. Kısa paslaşmalar, orta saha ve defansın uyumu ve yardımı, forvet ve kanatların maçı alma adına canla başla çalışması takdire şayandı. Hatta ilk yarıda sosyal medya kişisel sayfamda, Bunların İçine ne kaçmış diye bir latife paylaşımım oldu. 
Futbolcularında  duygusu olduğunu düşünecek olursak, haftalardır MHK VE TFF'nin biçme operasyonunu dile getirmeye çalıştık. Çok değil 2 hafta önce sayın Adil Başkan , hakemlerde insan hata yapar diyordu, hataya eyvallah nitekim uyarılarımız başka yönlüydü. 2.Yarı bambaşka bir hakem ile karşılaştık. Adeta biçti takımı. Hikmet Karamanında akılcı oyuncu değişiklikleri ile maç farklı bir boyuta taşınmış oldu. Akabinde 2-0'lık galibiyeti korumak adına o alışageldiğimiz 5 li defans ve 4 lü orta saha ile güçlendirme yapılarak maçı öyle yada böyle rahatlıkla galibiyetle bitirebilirdin. Sumudica'nın oyuncu değişkliklerinde yaptığı hatalarında kurban olduk diyerek, net penaltı ve net ademe yapılan faul ,son dakika golü, tek kelime ile rezalet ve tek kelime ile biçilme operasyonundan başka birşey değildi.
Bir şehrin kaderi ile oynayan Adil Gevrek ve avaneleri, bu takımın düşmesi ile birlikte tüm taraftarların olduğu gibi , şehrin ileri gelenlerinin elleri yakasında olacaktır.Kayseri maçı öncesi istifa söz konusu olsaydı, bu takımın artık ligde kalması yönünde ümitlerimiz olabilirdi. Nitekim bu zatı muhterem Adil Gevrek koltuğu bırakmayacağı gibi, kongreyide yapmayacağına eminim. Hey sen gelde istişare etmeden, Şehrin ileri gelenleri yok sayaraktan, tek adam mantalitesi ile sürdürmeye devam et. 
Transfer tahtası kapalı. Belediyelerden para talebinde bulunuyor.Belediyeler bu parayı verirmi bilemem. Ya efelik yapmayacaksın, ya da efelik yaptığın zaman geri vites atmayacaksın. Her sezon sonrası  hatalarımızdan ders aldık deyip böbürlenmeyeceksin. Taraftar ile Şehrin ileri gelenlerini karşı karşıya getirmeyeceksin. Şu dakikadan sonra bırak desem de , takımı alabilecek iş insanlarını bulamayacağız vesselam..
 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI