Biçilmeye Devam..! - M. Said Yalçın

Biçilmeye Devam..!


Trabzon karşısında zaten kısıtlı kadro’da ilk 11 ‘de oynayan 6 futbolcunda olmayınca, elbetteki dev bir kadrosu olan futbol kulübü karşısında zorlanıyorsun. Birde hakemlerin yanlı yönetimi eklenince, kimse kusura bakmasın siz biz dahi olsak Yeni Malatyaspor’da futbolcu olarak oynamak istemeyiz..Çünkü Yönetim ortada yok..
Bir çok maç da biçildik. Sus Pus olduk. Topu bazı taraftarlar hemencecik ya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ya da milletvekillerine atmakta. Oysaki Selahattin Başkan’da , Milletvekilleri de, Adil Gevrek’e artık miadını doldurdun bırak demesine rağmen, tüm şehri karşısına alarak devam etmesi hakikaten inanılır gibi değil. 
Trabzon karşısında adeta Fırat Aydınus ve VAR denilen lanet teknolojinin karşısında biçildik. Verilmeyen penaltı ki son dakika da ve akabinde ilk dakikalarda Hafes’e yapılan kırmızı kartlık hadiseyi nasıl olur da hem yan hakem, hem orta hakem hem de VAR denilen lanet teknolojideki hakem görmez. Ulusal basındaki yorumcular noldu da uyandı. Haftalardır biçilen bir takımın ve biçilen takıma gelen hakemleri haftanın hakemi olarak seçen siz ulusal basın ve tff -mhk değilmisiniz..? Hatta ödül vererek büyük takım maçlarına veren sizler değilmisiniz..?
Bana göre eksik kadroya rağmen harika bir maç yaptık. İyi motive olmuşlardı. Kadroyu gördüğümde dedim eyvah eyvah 5-6 tane yiyeceğiz. Nitekim defans ve orta sahada iyi motive olan futbolcularımız fazla da gol şansı vermedi. İyi maç çıkarttık ama, elimizde puan veya puanlar alındı birileri tarafından. Özellikle Sadık- Hafes- Mounır -Aabid iyi günlerindeydi. Mustafa çok vasattı. Kubilaysız 10 kişi çıksak sahada daha iyi oluruz. Nitekim sumudica ‘nın elindeki mevcut kadro bu. Hani düşünüyorum Kubilay’ın yerine osman olamaz mıy dı?. Kanaatimce ilk yarıda sahada olsaydı osman daha verilmli bir ilk yarı izleyebilirdik. 
Şimdi Adil Gevrek bir ulusal TV’ye demeç vermiş. Bizden İntikam Alıyorlar?..Söyleyecek fazla bir şey yok..Dememki başka şeyler yapmamız gerek. Maçın başında rakip futbolcunun haerekti sadece kırmızı kart değil, İnsanlık suçuydu demiş.. Merak ettim ve Adil Başkana buradan sormak isterim. Başka şeyler derken ne yapacaksınız..? Federasyona gidip MHK’nın üzerinemi yürüyeceksin…?
Bu takımdan ben ümitvar değilim. Koca şehri karşısına alarak büyük vebal altına giren Adil Gevrek, bana göre tek katildir. Kimse kusura bakmasın. Bu saatten sonra Bu MHK’da TFF’de seni ligde bırakmaz. Takımı düşürmeye düşüreceksin de bari giderayak efsane Malatyaspor’un düştüğü hallere düşürmeyesin. Bu haftada kan kustuk . Bu taraftar artık ligde kalıcılığımıza inanmamakta..Şu saatten sonra dua edeceğiz vesselam..


 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!