Türkyılmaz'dan Bakan Selçuk'a çağrı

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Çetin TÜRKYILMAZ'dan Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK' a eğitim çalışanlarına uygulanan şiddetin çözülmesi için yasal düzenleme yapılması çağrısı!

Türkyılmaz'dan Bakan Selçuk'a çağrı
Malatya
Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Çetin TÜRKYILMAZ'dan Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK' a eğitim çalışanlarına uygulanan şiddetin çözülmesi için yasal düzenleme yapılması çağrısı!

Haber Editörü: Filiz Yavuzkurt

Gün geçmiyor ki eğitim çalışanları bir şiddet olayına maruz kalmasın. Devletin verdiği yetki ile devlet adına görev yapan eğitim çalışanları, maalesef darp edilmekte, hakarete uğramaktadır. Eğitim çalışanlarına yapılan bu asla hak etmedikleri davranışlar aslında onlara değil bizzati devlete ve onun otoritesine yapılmış saldırılardır. Bu saldırıları önlemenin yolu eğitim çalışanlarını koruyacak yasal düzenlemelerin yapılmasından geçmektedir. Olayların boyutu iyi niyet ve yanınızdayız açıklamalarını çoktan geçmiştir. Yüce Türk Devleti, eğitim çalışanlarını müptezellerin saldırılarından korumaya muktedirdir. Ayrıca eğitim çalışanlarına şiddet uygulayanlar hak ettikleri cezaları almalıdır. Eğitim çalışanları kimsenin şamar oğlanı değildir. Okulların devlet olduğu,  orada çalışanların da devletin memuru olduğu asla unutulmamalıdır. Hukuk ülkesi olan ülkemizde orman kanunları asla geçerli olmamalıdır. Orman kanunlarına göre hareket etmek isteyenlere devletimiz gücünü göstermelidir. Okulda şiddete maruz kalan, hakarete uğrayan eğitim çalışanları değil bilakis devletin kendisidir. 11.09. 2019 tarihinde ilimiz Farabi Ortaokulunda gerçekleşen şiddet olayı da bardağı taşıran son damla olmuştur. Eğitim çalışanları sahipsiz değildir. Türk Eğitim Sen Malatya Şubesi Yönetim Kurulu olarak Sendikamız Üyesi olsun olmasın mağdur olan eğitim çalışanlarının yanındayız . Sayın Bakanımızı ve değerli bürokratlarını ivedilikle eğitim çalışanlarını koruyan yasaları çıkarmaya ve çıkan yasaları tam anlamıyla uygulamaya davet ediyoruz. Bir ülkenin gelişmişliği eğitimi ile doğru orantılıdır. Eğitim sisteminin de en önemli unsuru eğitim çalışanlarıdır. Eğer eğitim çalışanları huzurlu ve mutlu değilse orada verimli bir eğitimden bahsedemeyiz. Başta öğretmenler olmak üzere tüm eğitim çalışanları hak ettikleri itibari ve saygıyı görmelidir. En kıymetlilerimiz olarak gördüğümüz çocuklarımızı emanet ettiğimiz, geleceğimizin mimari olarak kabul ettiğimiz öğretmenlerimiz  madden ve manen hak ettikleri konuma ivedilikle getirilmelidir. Dinimizce de öğretmenin yeri ve önemi herkesin malumudur. İlim Çin'de de olsa alıp getiren diyen , Bedir Savaşında, Müslümanlara okuma yazma öğreten müşrikleri serbest bırakan Hz Muhammed ( A.S) 'ın ümmeti olduğunu kabul eden bir toplumun öğretmene şiddet uygular noktaya gelmesi maalesef çok üzücüdür. Türk Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarına uygulanan şiddetin topluma duyurulması ve  çözülmesi adına her türlü mücadeleyi vereceğimizi kamu oyuna saygılarımızla bildiririz. 
Türk Eğitim Sen Malatya Şubesi Başkanı 
Çetin TÜRKYILMAZ
 

Bülten Son Güncelleme: 12 Eylül 2019 22:49
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 1

  • Lüzumsuz | 12 Eylül 2019 23:54

    Teşekkürler başkanım. İyi ki varsınız

BUNLARA DA BAKIN