‘Milletin iradesine yönelen her teşebbüsü lanetliyorum’

BBP Malatya Yeşilyurt Merkez ilçe Başkanı Ercan Altunkaya 12 Eylül'ün 39. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

'Milletin iradesine yönelen her teşebbüsü lanetliyorum'
Malatya
BBP Malatya Yeşilyurt Merkez ilçe Başkanı Ercan Altunkaya 12 Eylül'ün 39. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Haber Editörü: Filiz Yavuzkurt

Başkan Altunkaya yaptığı yazılı açıklamada, merhum BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere pek çok gencin 12 Eylül dönemi ihtilal mahkemelerinde çile çektiğini, işkence gördüğünü ve idam edildiğini belirtti.
Bu süreçte demokrasi ve insani anlamda birçok şeyin katledildiğine işaret eden Altunkaya , Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan beri örtülü ya da açık şekilde birçok darbe yapıldığını hatırlattı.
Altunkaya bu darbelerin ortak özelliğinin dış güdümlü olduğunu, sonuçları itibarıyla Türkiye'nin geriye götürüldüğünü ve ülkeye ağır bedeller ödetildiğini belirtti.
Suikastlar, işkenceler, idam edilen ve zorlu hapishane şartlarının etkisiyle hayatını kaybeden dava arkadaşlarını rahmetle anan Altunkaya , şunları kaydetti:
"Milletin iradesine yönelen her teşebbüsü lanetliyorum. Bugün de milletçe yaşadığımız problemlerin önemli bir kısmı aynı odaklardan servis ediliyor. Tüm olumsuz şartlara rağmen Türk Milleti'nin iman ve karakteriyle bütün zorlukların üzerinden geleceğine olan inancımı, önce ve yalnızca Allah'a sonra milletimize güvendiğimizi ifade ediyorum.
 

Bülten Son Güncelleme: 12 Eylül 2019 22:43
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN