PCR mı? ZORLAMA mı? DAYATMA mı?

Türk Eğitim Sen olarak zorlamalara ve dayatmalara ilkesel olarak karşıyız.

PAYLAŞ
PCR mı? ZORLAMA mı? DAYATMA mı?
Türk Eğitim Sen olarak zorlamalara ve dayatmalara ilkesel olarak karşıyız.
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Türk Eğitim Sen olarak zorlamalara ve dayatmalara ilkesel olarak karşıyız. Yapılacak iş ve işlemlerde gönüllülük esasının aranmasını hep önerdik. Anayasanın eşitlik ilkesine de aykırı gördüğümüz haftada iki gün PCR testi isteğinin eğitim öğretimi de engellemesi muhtemeldir.

Çünkü öğretmenler PCR peşinde koşturulacak. Bunları doğru bulmuyoruz. Aşıyla ilgili bilimsel verilerin ortaya konarak insanların ikna edilmeye çalışılması daha doğru bir süreç olacaktır. Öğretmenlerin zorunlu PCR testine tabi tutulmasına kesinlikle karşıyız. Hukukçularımız ve genel merkezimizle görüşme halindeyiz. Kaldı ki Sağlık Bakanı PCR ile ilgili açıklamasında doktorların bir belirti olması durumunda PCR testi yapılmasını söylüyor. Burada öneri olarak HES kodu uygulaması var. Kesinlikle HES kodu uygulaması ile tarama yapılması daha doğru bir yol olacaktır.

Bunu daha mantıklı ve doğru bir seçenek olarak görüyoruz. Ayrıca haftada neden iki kez PCR testi isteniyor, hiç belirti olmayan bir insan neden test olacak. Hangi bilim adamı hangi doktor önermiş. Bu eğitimciler arasında da çeşitli sorunlar ortaya çıkarması ise muhtemeldir. Veliler aşı olmayan öğretmelere karşı haksız bir eleştiri sarmalına girebilir. Velilerle öğretmenler arasında bu şekilde bir sıkıntının doğmasına izin verilmemesi gerekiyor. Bundan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor. Öğretmenlerden istenen testin aşı olmayan velilerden neden istenmediğini de açıkçası merak ediyorum. Bu uygulamayı sendika olarak doğru bulmuyoruz. Hukukçularımız bu hususta bir dilekçe hazırladı. PCR ile ilgili yazılı bir tebligat karşısında hazırladığımız  dilekçeleri idarelere vereceğiz .Gerginliğe yol açacak, insanları üzecek bu duruma biran evvel son verilmesini istiyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN