Hikmet hocada fantazi peşinde...! - M. Said Yalçın

Hikmet hocada fantazi peşinde...!


Neyin peşindesin hoca.? Fener karşısındaki kadro neden muhafaza edilmedi. Neden fantazi peşindesin hoca..Nbayishmiye neden ilk 11’de. Neden Robin yedek. Neden Sakıp Aytaç yok da Fofana ilk 11’de. Arkadaş bizdemi bir acaiplik var.Takıma gelen hocalar neden fantazi peşine giderler. Takımla oynamanın hele hele şu zor süreçte ne denli tehlikeli olduğunu bilmezmi bu koca tecrübeli hoca...Gerçi hesap soracak başkan da yok yönetimde. Vur vur inlesin yapıyor gardaşım Hikmet Karaman...

Fenerbahçe karşısında her ne kadar şok bir mağlubiyet alsak da, kadro olarak ve mücadele olarak iyiydik.Eksik sadece mağdur edilen ve TFF’nin video görüntüleri ile ceza vermesine karşılık, haksız bir kırmızı ile cezalandırılarak takıma ve koca şehire kafa tutup, dalga geçerçesine itiraz dilekçesini kabul etmeyip, ‘Sizin Başkanınızı da şehrin ileri gelenlerini de takmıyoruz’ dediler..Hal böyle iken TFF ve MHK ile uğraşırken kendi içimizden biri Hikmet Karaman’ın fantazileri ile uğraşıyoruz. Tecrübesi ile nam salmış, geldiği zaman kulübe naralar atan Karaman, takımın iskeleti ile uğraşması sonucu ligin dibine demir atıyoruz. Ligde kalıcılığımız zora girerken , maç sonrası beyanatları her zamanki gibi NARA atarak, ‘Ölümüne mücadele edeceğiz’ diyerek 1 puana razı olan kararı ile bizleri de çıldırtmayı bildi vallahi.

Umutlar Tükeniyor..!

Yenimalatyaspor son 4 maç da 2 iç saha ve 2 dış saha ile ligi tamamlayacak. Son 4 karşılaşmaya baktığımızda umutların her hafta bittiğine şahit oluyoruz. Haftaya Sivasspor ve akabinde Beşiktaş ile iç saha.. Ve akabinde rakibimiz Ç.Rize deplasmanı ve son hafta ise ligde hiç uyuşamadığımız ve hiç bir zaman taraftarların birbirine ısınamadığı G.antep ile karşılaşacağız. Rakiplere bakalım derim ama gerekte yok sen rakip olarak gördüğün takımları iç sahada mağlup edemiyorsun ki...

Spor yazarı Atilla Türker’in twitlediği bir yazı aslında hakikaten herşeyi açık ve beyanen deşifre ediyor.Buyurun yazı size. Ne karar verirseniz verin. Ama yazıyı başdan sona onayladığımı belirtmek isterim. ‘Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı, futbolcuları dolandırdığı gerekçesi ile tutuklanan menajerin avukatlığını üstlendi. Balcı, Göksel Gümüşdağ’ın da avukatı. Balcı’nın elemanı Cansu Şahin, Emre Belözoğlu’nun avukatı. Balcı’nın büro arkadaşı Aytaç Yüksel de Disiplin Kurulu Başkanı.’ Haydi gelin bu ligde adalet bekleyin.TFF ve MHK tarafından bir çok maçımız alanen göz göre göre, alındı. Bir çok maçımızda futbolcularımız katletildi. Bunu açık yüreklilikle yazdık ama, bizim ne bu sorunları üstlenecek yönetim nede bürokrasilerimiz vardı. Sadece sosyal medyadan yazarak geçiştirildi. Masaya yumruğunu vuracak o eski yöneticilerimizi özler oldum. Necip ongun gibi mesela...Nusret Öncü gibi mesela..

Geçenlerde bir taziyede karşılaştık Nusret Öncü hocamız ile. Bir çok konuda istişare ettik. Anlattıkları karşısında donup kalırsınız. İlerleyen haftalarda inşallah (şu zor süreçte takıma zarar olur düşüncesi ile yazmıyoruz) yazmaya gayret edeceğiz.

Sen Satmaya devam et Adil Gevrek...!

Bifouma kim ne derse desin bu takımda olmalıydı. Hele hele şu zor süreçte satılmamalıydı. Hangi akla HİKMET ise...Takımın maddi bağlamda borçlu olduğu kesin . Hatta liglerin ikinci yarısında kampta demeçler veren Adil Gevrek ulusal basına gevrek gevrek borcumuz yok demesini biliyordu. O zamanlarda transfer transfer derken, adam takımda futbolcu bırakmadı sattı durdu. Sattığı futbolcular şu andaki kulüplerinde ilk 11 de oynadığı gibi takımlarını sırtlayan futbolcular. Bu takımın gidişatı ile oynayan her kim ise onun karşısında olacağımızı belirtmek isterim. Adil Gevrek ligde kalsa da kalmasa da bu iş için mutlaka hesap sorulmalı. Bu taraftarı her hafta kahreden ilk Adil Gevrek’tir, sonrası da getirdiği Fantazi yapan teknik direktörlerdir.

Hakem fena değilmiş...!

Kayseri bölgesi hakemleri Abdulkadir Bitigeni kimse bana iyimser olarak göstermesin. Takımda 5 futbolcu sarı kart gördü. Aynı pozisyonlarda karşı takıma iyimserlik gösterdi. Kırmızı kart konusunda versey di kimsede sesini çıkartamazdı. Ama bana göre iyimser olmayan bir hocaydı karşılaşma boyunca.

Ümitliyim ama....!

Ben her zaman takımdan ümitliyim. Ligde kalmak için her hafta iyi niyetlerimizi ve dualarımızı yollarız maç başlamadan. Ligde kalıcılığımız kesin mi derseniz, son 4 haftaya girerken bunalıma girdi düşüncelerim. Fantazici Karaman aklı başında , futbolcular üzerinden oynamadan adam akıllı kadro çıktığında sahaya, ligde kalırız. Düşüncem tek korkum pimi çekilmiş el bombası gibi olan Hikmet Karaman.. Şahsım son 4 haftaya Adil Gevrek’in Karamanı gönderip öz değerlerimizi getirerek taze kan olarak hayat verebilir ama nerde...

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!