Bekliyoruz…!


Yeni Malatyaspor  sezonun ilk yarısını, futbolcuların becerileri, taraftarın müthiş desteği ile güzel bir yerde sonlandırdı. Herşey bitmedi.  Çok çetin bir ikinci yarı bizleri bekliyor..

İlk yarı istatiğine baktığımızda hakemlerin bir hayli hatalı maçlarına sahne oldu. Malatya spor ilk yarıda 37 sarı kart ve 3 kırmızı kart görerek ilk yarıyı tamamladı. Kırmızı kartların ikisi de çift sarı karttan. Takımımız ilk yarı’da 8 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak ligi 3’ncü sırada tamamladı. Bizler maçı izler izlemez aradan yarım saat geçmeden makalelerimizi sıcağı sıcağına yazdık. Biliyorsunuz ki, Malatya’da maç sonrası hemen makale yazan pek nadir futbol otoritesi  mevcut. Ta ki  1-2 gün geçer, analizler ortaya çıkar ve makaleler ve yorumlar peş peşe gelir. Ligin ilk haftasından tutunda 17’nci haftaya kadar tek eleştiri noktam Yönetim oldu. Çünkü ‘tek ben’  mantalitesi  bana ters gelen bir sözdür. Ekip işidir başarı. Ama yönetimin amatör ruh ile takımı yönetmesi  ve transferleri yaptık mantığıyla hareket eden bir zihniyet bizi, belki ligde durum iyi ama ileride bizi ateş çemberine sokacaktı. Uyarılarımız genelde yönetimi idi.

Bazen Teknik direktör Erol Bulut’unda saç baş yoldurtacak ilk 11 sahaya sürmesi de bizleri bir hayli tedirgin etti. Mesela 3 hafta iyi oynayan bir futbolcuyu kesip, stoper mevkiinde oynayan bir futbolcuyu sağ veya sol kanatta denemesi gibi. Belki de hocanın ego tatmini yapıp , takımla oynamasının acısını fazlasıyla çekecektik. Nitekim hoca kendine geldi ve silkindi son haftalarda aldığımız puanlar ile rahat bir yerde ligi bitirmeyi başardık.

Evet ilk yarı bitti. Başarıdan ötürü tüm takımı kutluyorum.Yeni Malatyaspor Ocak ayının 2’sinde Antalya’da toplanacak. Ocak ayının 20’sinde süper ligin ikinci yarısı başlayacak.Süper lig’de 5 gün öncesi Türkiye Ziraat Kupası ilk maçı oynanacak. Ve biz yönetimin bu uzun süre de transferlerde hata yapmamasını banko oynayacak kalite isimler ile seslerini duyurmalarını istiyoruz. Sadık Çiftpınar’ında önü açılmalı. Genç futbolcunun gönlü hangi takımdaysa o kulüple anlaşılmalı.

 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ekm
03Ekm

Tamam galip geldik. Ama...!

28Eyl

Adın Gibi Mahir Ol

26Eyl

Bölünmüş Kirli Medya

26Eyl

Sanırım Uyarmıştık..!