Adil Gevrek'in tek adamlığı - M. Said Yalçın

Adil Gevrek'in tek adamlığı


Adil Gevrek tüm malatyaspor taraftarlarının olduğu gibi , bütün malatyalıların kulüp başkanıdır ve akabinde konuşmalarını ona göre yapmalı ve tartmalıdır. Haklısınız 2.lig'den takımı aldı süper lig'e getirdi. Eyvallah . Nitekim bu demek değildir ki koca bir camiayı tüm Türkiye'ye rezil edesin. Kimseye bu hak verilmemiştir.
Kulüp Başkanı bir kentin yüz akıdır. Konuşmaları sonrası bir kenti ikiye bölecek konuşmalardan kaçınmalı ve akabinde mantıklı cevaplar ile ulusal ve yerel basına demeç vermelidir.6,8 şiddetinde bir deprem yaşadık. Acımız fazlasıyla büyük. TFF'nu bu olay karşısında doğrudur tüm  müsabakaları ileri bir tarihe ertelemeliydi. Nitekim Adil Gevrek'in Beın sport'a verdiği demeçte ayrı, Beyaz tv de verdiği beyanatların ayrı olması herkesi oldukça endişelendirmekle birlikte, rezil rüsva etmiştir diye düşünmekteyim. P.tesi akşamı oynanması gereken ama TFF tarafından ileri bir tarihe ertelenen Yeni Malatyaspor Trabzon karşılaşmasından önceki basına verdiği demeçler, ya kendini tam anlamıyla ahaliye anlatamadı, ya da demeçlerinin yanlış olduğunu düşünerek fikirlerini değiştirmiş olması camiaya zarar verdiği gibi, ulusal basında Malatya yerle bir olmasına sebeb olmuştur diye düşünmekteyim. 
Acı büyük. Kayıplarımız Canlarımız mallarımız gitmiş. Ve halen artçılar sallamakta Elazığımı ve Malatyamı. Senki ey Adil Gevrek maç öncesi çıkıp şu beyanatı vermiş olsaydın, "TFF bu hafta oynanacak tüm lig maçlarını ileri bir tarihe ertelemesi lazım. Ertelemediği zaman biz kulüp olarak maça çıkmayacağız" beyanatını vermiş olsaydı şimdi sen baştacıydın. Yok bunları düşünemedin hiç mi senin yönetiminde bu olayı düşünecek kişi yoktu. Senin basın sözcün çıkıp neden açıklama yapmaz da hep ben hep ben mantalitesine varırsın. Bu kulübün yöneticileri ne iş yapar. Bu kulübün tek adamı senmisin. O zaman yönetimine ne gerek var be kardeşim.
MALATYA'DA BASIN  SÖZCÜSÜ
Kentin futbol sorunlarını en iyi bilenlerden birisi de yerel medya dır.Yani Malatya doğumlu ve Malatyaspor ile yatıp kalkan insanlardır.Burada Hakkı  Çelikel kardeşime birşey diyemiyoruz, nihayetinde tek adam rolünde oynamayı seven bir başkan ile karşı karşıyayız. Hakkı Çelikel Malatyalı değil. Nihayetinde Malatyalının nasıl bir karaktere sahip olduğunu da bilemez. Bugüne kadar kulüp ile ilgili basına bilgilendirme amaçlı ben tek tük beyanatlar hariç, basın sözcüsünden kulüp ile ilgili mali bilgiler, kulüp ile ilgili transferler duymadım .yani sözün kısası kulüp tek adamla yönetilmez.  Bir yerde patlak verirsin nasıl ki bundan 3 gün önce verilen beyanatlar gibi. Dikkat ettiyseniz biz profesyonel bağlamda yönetilmiyoruz. Doldur boşlat misali tek adam mantalitesi ile yönetilmeye devam ediliyoruz.
Sergen Yalçın-Guılherme-jahovıc
Sergen Yalçın kovalandı. Ve bugünde Beşiktaş ile sözleşme imzaladı. Guılherme gitti gidecek.Gideceği kesin bari para kazan diyeceğiz ama bunu yapacak  sözleşmeyi yenileyecek bir yönetici lazım. Jahovıc baktı yönetim amatör kaçtı. Adil Gevrek geldiği günden bu yana hemen hemen tüm makalelerimde amatör ruh ile yönetildiğimizi belirtiyorum.
KEMAL ÖZDEŞ
Yeni Malatyaspor'da yılan hikayesine dönen teknik direktörlük kolduğuna Kemal Özdeş hoca getirildi. Sizler gibi bizlerde şaşkınız. Nitekim tutarsa Adil Gevrek başkan yine doğruyu yaptı denilecek. Şahsım adına ligde en geç transferi yapan, ve nerde sakat futbolcu varsa transfer eden, teknik direktör yokken takımın başında transfer eden tek yönetim biziz ...Bir tane takımın başına maestro şef adı altında tanınmış, sevilen bir futbolcu aldık mı? almadık.Sözün kısası kulüp başkanı kendini temsil etmiyor. Bizleri futbola aşık olan kenti temsil ediyor. Lütfen ama lütfen Malatyasporumuza zarar verecek beyanatlardan kaçınalım. Akabinde Malatyaspor sevdalılarını üzmeyin. Mali tabloyu bilen varsa basın mensubu arkadaşlardan bana parmak kaldırsın...
 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!