6 Senedir İyi yönetilmiyoruz.! Sadece şans faktörü yanımızda - M. Said Yalçın

6 Senedir İyi yönetilmiyoruz.! Sadece şans faktörü yanımızda


Türkiye ziraat kupasında Sivasspor hezimeti yaşanırken, maçtan günler önce çalkalanan kulüpte, transfer sessizliğini Adil Gevrek Beınsports ve Trt spor kanallarına verdiği beyanat ile adeta şoke etti. Takıma sadece bir takviye .Ama oda takımdan ayrılan olursa…

6 senedir yönetiyor evet takımı nitekim birimizde (istisnalar kaideyi bozmaz) çıkıp da yahu şans faktörü hep bizden yana oldu demedik. Ya da diyemedik. Diyen sadece birkaç yazar. 2.lig den bu yana getirdiği takımı üstlere taşımak yerine hep beyanatlarında dengeden bahseder. Kulübün maddi bağlamda elbette sıkışmasını istemeyiz. Nitekim bu takıma transfer zorunluluğunu beş yaşındaki çocuk dahi benimsemiş. Ama gel gör ki Adil Gevrek’in beyanatları takımdan son derece memnun oluşu. Ve bu ligi akabinde Ziraat Türkiye Kupasını sonuna kadar ilerlemek olduğunu açıkladı açıkladı da kupada işimiz bir hayli zor. Çünkü dörtlendik.Lig de de Allaha emanet edeceğiz takımı.

En doğru transferleri yapacağını söylüyor ve kulübün ekonomik açıdan zora sokmamak adına yani transferi transfer yaptık dememek için transfer yapacaklarmış. Şimdi ben Adil Gevrek’in bu sözüne gülüyorum. Yahu ligler başlamadan e geç transferi yapan biziz. Sen lig başlamadan eksik mevkiler belli olmasına rağmen  nerde bir çürük futbolcu varsa 2-3 tanesi hariç alıyorsun, ve ligin ikinci yarısında bu sözleri sarfediyorsun. Bir çok futbolcuna talip olduğunu söylüyorsun ortada fol yok yumurta yok.

SERGEN YALÇIN

Evet takımda bazı dengeleri bozduğu doğrudur. Mesela Erol Bulut’un yaptığı futbolcular ile oynamak yerleri ile oynamak çok tehlikeli sonuçların getireceğini dile getirmiştik. Sergen ilk haftalardaki , takımın performansını kesip ya oyun kurgusunda değişikliğe gitti ya da futbolcular ileoynayarak takımı demorilize etti. Nitekim Sergen hoca yırtındı durdu bizler gibi. Transferde transfer. Birçok kulüpten harcama yetkisi olarak kat  be kat fazla olan Adil Gevrek’in takımında neden se hep ekonomik bağlamda sorunları masaya yatırmakta. Oysaki kulüpler bazında baktığımız da alınacak kalite bir futbolcunun masrafları ya forma satışından ya da aldığı maçlardan kat be kat çıkartacak.Kimse Sergen Yalçın’ı suçlamasın yani. Suçlanacak sorumlu aranıyorsa oda Adil Gevrek’tir.  

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI

Gel gelelim Sivas karşılaşmasına.. Sözüm ona Adil Gevrek Kupada finale kadar gidecekti. Yahu elindeki malzemeyi bilmiyorsan senin yönetiminde anlayandamı yok. Sergen Yalçın adım gibi eminim ki transfer istedi nitekim bunun kargaşası sanırım bu maçta teyit edilmiş oldu. Ligler başlamadan sol kanat dedik. Ligler başlamadan stoper dedik ve orta saha dedik. Kanat dedik. Alternatif futbolcular dedik. Biz diyeduralım. Bu saatten sonra aklını başına almasını umut ediyorum Adil Gevrek ve yönetimin. Bu lig şakaya gelmez beyler…

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!