''Yaşam Kadın İle başlar'''

İyi Parti Battalgazi İlçe Kadın Politikaları Başkanı Eda İzci, kadın basın mensuplarıyla bir araya geldi.

PAYLAŞ
''Yaşam Kadın İle başlar'''
İyi Parti Battalgazi İlçe Kadın Politikaları Başkanı Eda İzci, kadın basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Malatya Cadde Haber - Filiz Yavuzkurt

    21 Ekim Dünya gazeteciler gününü kutlamak ve Battalgazi İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından yapılmış olan çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla, İYİ Parti Battalgazi  İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen, basın toplantısına İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Nurettin Bükte, Kadın politikaları  Baskanı Eda İzci, Kadın politikaları Başkan Yardımcısı Emine Çiçek, Kadın politikalarından ve basından sorumlu Başkan Handan Karaşahin ve Zehra uluata, Kadın politikaları  ve Mahalle sorumluları Canan İde  ve Nermin Karagöz,  basından sorumlu Baskan Arzu Demirkol, İlçe Doga ve Çevre politikalarından  sorumlu Başkan Filiz Dağ, İlçe Sekreteri ve muhasibi Ayten Tosun, Kadın kolları teşkilat üyeleri, Parti yöneticileri  ve  kadın basın mensupları katıldı.

    Toplantının açılış ve selamlama konuşmasını yapan İYİ Parti Battalgazi  İlçe Başkanı Nurettin Bükte, ’’Binlerce yıl boyunca Anadolu topraklarında kadın, bilgeliğin, üretkenliğin, çalışkanlığın, bereketin, sevginin ve barışın simgesi olarak anılmıştır. Bu anlayış günümüze kadar yaşatılmış olsa da ,zamanla bazı bağnaz kesimlerin kadına yalnızca çocuk doğurup ailesine hizmet etmekle yükümlü bir varlık olarak nitelemesiyle büyük bir kadın nüfusu eve hapsolmuş, erkeklerin izin verdiği ölçüde yaşamın içinde yer alabilmiştir. Kadın olarak yaptığınız mesleğin zorluklarına rağmen, tarafsız özveri ile çalışan sizleri tebrik ederim.21 Ekim Dünya gazeteciler gününüzü kutlar, başarılar dilerim ‘’şeklinde konuştu.

     İyi Parti Battalgazi Kadın Politikaları Başkanı Eda izci ise yaptığı konuşmada, ’’öncelikle siz değerli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya gazeteciler gününü kutluyorum. Her koşulda görevini hakkıyla icra eden ve  kamuoyunu bilgilendirme noktasında büyük bir özveri ile çalışan basın mensuplarımızı takdirle takip ediyor ve başarılar diliyorum ‘’dedi.

   İyi Parti Battalgazi İlçe Kadın Politikaları çalışmaları, vizyonu ve misyonu hakkında bilgilendirme yapan Başkan İzci, ‘’kadınların , toplumsal, siyasal ve ekonomik haklarında bilinç oluşturmak, kadına şiddet, aile içi iletişim ,kişisel gelişim, sağlık, psikoloji, din ve felsefe gibi konularda gelişim sağlamak ,eşit ve özgür dünya yaratmak öncelikli vizyonumuzdur’’ diye belirtti.

    Başkan İzci, ‘’Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur, güven, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, Milletimize birlik ve beraberlik getirmek ve iyi bir Battalgazi için çıktığımız bu yolda adil olacağız ve adaleti sağlayacağız’’ ifadelerine yer verdi.

    Programda, Battalgazi’nin tarihi, turizmdeki yeri, nüfus dağılımı ve eğitim hakkında  görseller ve belgeler üzerinden açıklama yapan Başkan İzci,

İlçe teşkilatında ki kadın üyelerle yapılan toplantılar, ziyaretler, teşkilat içi eğitimler ve çalışmaları da video ve fotoğraflarla anlattı.

    Başkan İzci “göreve geldiğimiz günden itibaren  yapmış olduğumuz saha çalışmaları hakkında bilgi vermek ve güçlülerin değil , haklıların söz sahibi olması adına ne yapabiliriz, birlikte nasıl bir sonuç elde edebiliriz diye konuşmak için bir araya gelmek istedik’’ dedi.

    Toplantı, basın mensuplarının İYİ Parti Battalgazi İlçe Kadın Politikaları Başkanı Eda İzci’ ye yönelttikleri soru-cevapların ardından sona erdi.

HABER: FİLİZ YAVUZKURT

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN