Meteoroloji'den Bingöl ve Tunceli İllerine Uyarı

Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve yüksek kesimlerinin karla karısık yağmurlu, Bingöl ve Tunceli çevrelerinin

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Bingöl ve Tunceli İllerine uyarı geldi. Verilen bilgilere göre;

Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve yüksek kesimlerinin karla karısık yağmurlu, Bingöl ve Tunceli çevrelerinin yüksek kesimlerinin ise yer yer kar yağışlı geçeceği; yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarların güney ve güney batılı yönlerden orta, yer yer kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR:
Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarların sabah saatlerinden itibaren güney ve güney batılı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı
zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Meydana gelecek yağışların yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN