Kızılay İşçi Alımlarında Kura Çekimini Kimler Tarafından Gerçekleştirdi..?

Eski Vagon Fabrikasına kurulan tesisle Malatya halkına istihdam sağlanacağı vaad edilen,

PAYLAŞ

Eski Vagon Fabrikasına kurulan tesisle, Malatya halkına istihdam sağlanacağı vaad edilen, 1500 kişilik istihdam kapasiteli Kızılay Afet ve Barınma Sistemleri Fabrikası, bu aralar işçi alımlarında yolsuzluk yapıldı iddiaları ile çalkalanıyor.

Sosyal medyada gündem olan konuda, Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu’ nun adı geçerek, alımlarda "Kura usulü" yapıldığı iddiası ortaya atılmıştır.

Haber kaynağımızın ulaştığı bilgiler neticesinde, kura yapılmadığı, alımların basit usül liste şeklinde yapıldığı, Malatya lı işçi kadrosunun az olduğu, idari kadroların tamamının il dışından isimler ile doldurulduğu ve çeşitli siyasilerin verdiği isimler ile kadrolaşma yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Malatya kamuoyu konu ile alakalı olarak çeşitli sorulara cevap bulmak istiyor.

Bu sorular ;

1 - Kura çekildiyse noter huzurunda mı, yoksa kurum içinde mi çekildi?

2 - Kuraya katılan isimlerin tam listesi nedir?

3 - Kurayı kazanan isimlerin tam listesi var mıdır?

4 - Kura kamuoyuna açık yapılmış mıdır?

Malatya gündemine yerleşen bu konuda yetkililerin hassas davranarak gerekli açıklamayı yapacağına canı gönülden inanarak, KIZILAY gibi ülkemizin en nadide ve eşsiz yardım kuruluşunun adının yolsuzlukla anılmasını teessür ile karşıladığımızı belirtmek isteriz. Gönül ister ki bu olay da Kızıl Hilal bir yanlış anlaşılma kurbanı olsun ve halkın gönlünde ki yerini sapasağlam korusun.
 

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN