Kiraz, sorunlar ortak çözümleri de ortaklaştırmalıyız.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne ziyaret. Kiraz, sorunlar ortak çözümleri de ortaklaştırmalıyız

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Gelecek Partisi yeni kuruldu, teşkilatlarını oluşturuyorlar, hayırlı olmasını diliyorum. Genel Başkanı da Türkiye siyasetinde önemli rol almış tecrübeli bir kişi. Gelecek Partisiyle zaman zaman temaslarımızı sürdürüyoruz. Gelecek Partisiyle birlikte yeni kurulan Deva Partisi, geçmişte Millet İttifakı ortağımız olan İyi Parti ve Saadet Partisiyle karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bugünde bizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. İl Başkanı Mehmet Koç’un da söylediği gibi ekonomik krizin en üst seviyelerde yaşandığı bu süreçte toplumun bütün kesimleri önemli sıkıntılar yaşıyor. Hem ekonomi de hem dış politika da hem eğitim de hem de demokratik demokrasi anlamında ülkenin önemli problemleri var. Elbette bunları birlikte konuşarak ve tartışarak çözümler üretebiliriz.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da diğer siyasi parti genel başkanlarıyla bir araya geliyor.  Gelecek Partisi Genel Başkanıyla da birkaç gün önce bir araya gelmişlerdi. Hem yukarıda hem de bizler Malatya’mız için yapılması gerekenleri konuştuğumuz ortam oluşuyor.

Dert hepimizin derdi. Malatya’da yaşayan herkes esnafı, çiftçisi, köylüsü, işsizi, emeklisi kan ağlıyor. Bu durumda parti gözetmiyor.  Cumhuriyet Halk Partili olan esnafta kan ağlıyor, AKP’li esnafta kan ağlıyor, Gelecek Partili esnafta kan ağlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren çiftçi de benzer şeyler yaşıyor MHP’ye ve AKP’ye oy veren çiftçi de aynı şeyleri yaşıyor. Onun için vatandaşın derdi aslında ortak.  Dertler ortaksa çözüm önerileri üretmek gerekiyor. Bu anlamda bu görüşmeler çok önemli. Tekrarda Gelecek Partisi’ne hayırlı olmasını diliyor, ziyaretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum. Bu karşılıklı ziyaretleri sürdüreceğiz. Bütün meselemiz Malatya için, Malatya insanımız ve çocuklarımız için.

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN