Eski Bakan Hakan Tartan Gelecek Partisinde

Gelecek Partisinden Ses Getirecek Transfer

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

İzmir siyasetinin sevilen yüzü, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından 20 ve 21. Dönem İzmir milletvekili Hakan Tartan’ın Gelecek Partisi’ne geçmesi partili çevrelerde sevinçle karşılandı.
 Daha önce TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği ve 2009-2014 yılları arasında Konak Belediye Başkanlığı da yapan Tartan, aynı zamanda basın ve yayın camiasının yakından tanığı bir isim. Dördü şiir olmak üzere 10 kitabı bulunan Hakan tartan esasen iktisatçı olmakla beraber birçok basın yayın organında yöneticilik yapmış bir isim.
Bugün Gelecek Partisi Genel Merkezinde parti rozeti Genel başkan Ahmet Davutoğlu tarafından İl ve Bölge Koordinatörleri Toplantısı öncesinde takılan Hakan Tartan’ın katılım töreninde başta İzmir teşkilatı olmak üzere çok sayıda partilinin yer aldığı gözlendi. 
Rozet takma töreninde bir konuşma yapan  Ahmet Davutoğlu Hakan Tartan’dan sitayişle söz etti. Gerçek bir kültür ve siyaset adamının partilerinin saflarına katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Davutoğlu, Tartan’ın bir çok alandaki geniş deneyimiyle yürüyüşlerine önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.
Rozet takılması ardından söz alan Hakan Tartan ise Davutoğlu gibi bilge, deneyimli ve dürüst bir liderin partisinde siyaset yapmayı özellikle tercih ettiğini, tüm makam mevki ve kariyer beklentilerinin ötesinde ülkenin geleceği ve huzuru için buna ihtiyaç olduğunu ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN