Elimi Bırakma Projesi

Hayatlarının ikinci baharını yaşayan güngörmüşlere, akıllı telefon kullanımı da olmak üzere teknolojik bilgiler verilmeye başlandı.

PAYLAŞ

Hayatlarının ikinci baharını yaşayan güngörmüşlere, akıllı telefon kullanımı da olmak üzere teknolojik  bilgiler verilmeye başlandı. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ileri yaştaki vatandaşlara yönelik “Elimi Bırakma Projesi” kapsamında düzenlenen programla ilgili yayınlanan bültende;

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından organize edilen ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen program, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenen Yades-2019 Elimi Bırakma Projesi kapsamında düzenlendi. “Akıllı Telefon Kullanılabilirlik Eğitimi” ile yaşlıların bağımsız, kaliteli, sosyal hayatın içinde, ulaşmak istedikleri kanallara ulaşmalarını destekleyerek aktif yaşlanmaya katkıda bulunulmak hedeflendi. Özellikle pandemi sürecinde, yaşlıların sosyal teknolojilere etkili bir biçimde entegre olmalarının amaçlandığı programla yaşlıların ulaşmak istedikleri kanallara ulaşmaları kolaylaştırıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu’nun da hazır bulunduğu program, salgın tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirdi. Programa katılan Büyükşehir Belediyesi, Vefa Konağı müdavimleri, yeni bilgiler edinerek hoşça vakit geçirdiklerini belirterek yapılan etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN