Doğal güzelliğe koruma amaçlı yapılan tasarım projesi ödüllendirildi.

Akçadağ İlçesinin taşınmaz doğal varlıklarından olan Levent Vadisi için yapılan

PAYLAŞ

Doğal güzelliğe koruma amaçlı yapılan tasarım projesi ödüllendirildi. Akçadağ İlçesinin taşınmaz doğal varlıklarından olan Levent Vadisi için yapılan “Levent Vadisi Alan Tasarımı” Projesi TKB’den, tarihi ve kültürel mirası koruma kategorisinde başarı ödülü aldı. Başarı ödülü ile ilgili yayınlanan bültende;

Tarihi Kentler Birliğinin düzenlediği 2019 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları, 21.09.2020 tarihinde internet ortamında gerçekleştirilen jüri toplantısıyla belirlendi. 39 belediye; toplam 67 proje ile 2019 yılında yarışmaya başvurdu. Yarışma Jürisi değerlendirmeleri sonucunda; Metin Sözen Koruma Büyük Ödülünün yanı sıra, Jüri Özel Ödülü, Proje, Uygulama, Süreklilik ve Başarı Ödülü sahiplerine verildi.

Tarihi Kentler Birliği Birlik Meclisi 2020 Yılı Olağan II. Toplantısını 28 Eylül’de İstanbul The Green Park Pendik’te gerçekleştirmiş olup toplantıya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tarihi Kentler Birliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanlarının katıldığı meclis toplantısında 2019 yılı Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın ödülleri verildi.

Akçadağ Belediyesi, Tarihi Kentler Birliğinin düzenlediği 2019 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasına proje kategorisinde “LEVENT VADİSİ ALAN TASARIM PROJESİ” ile başvuruda bulunmuş ve yapmış olduğu çalışma ile Başarı Ödülü almaya hak kazandı.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Ali Kazgan toplantının sonunda, proje kategorisinde başvuruda bulunulan “LEVENT VADİSİ ALAN TASARIM PROJESİ” ile Belediye adına kendisine takdim edilen Başarı Belgesini alarak Akçadağ Belediyesinin Ödüllü Belediyeciliğini bir kez daha tescillemiş oldu.

Başkan Kazgan; “İlçemizdeki tarihi dokuya ve kültürel değerlere sahip çıkma ve koruma adına sürdürdüğümüz çalışmaların ödüle layık görülmesi bizlere daha da moral ve güç veriyor, İlçemizin tarihi dokusu için son derece önemli olan bu projenin hazırlanmasında emeği geçen proje ekibi çalışanlarımı tebrik ediyorum. Bizi bu değerli ödüle layık gören Tarihi Kentler Birliği’ne ve jüri üyelerine teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı. 

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN