CHP Malatya Kadın Kollarından Aşure Etkinliği

CHP Malatya İl kadın kolları ve partililer Malatya Vilayet Parkında aşure etkinliğinde bir araya geldi.

PAYLAŞ
CHP Malatya Kadın Kollarından Aşure Etkinliği
CHP Malatya İl kadın kolları ve partililer Malatya Vilayet Parkında aşure etkinliğinde bir araya geldi.
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

CHP Malatya İl kadın kolları ve partililer Malatya Vilayet Parkında aşure etkinliğinde bir araya geldi. Aşure etkinliğine bazı siyasi parti ve STK temsilcileri ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'da katılım sağladı.

Hacı Bektaşi Veli kültür Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli tarafından dua okundu. Okunan duanın ardından CHP Malatya il kadın kolları başkanı Nezahat Aydın, misafirlere teşekkür etti.

Sonrasında bir değerlendirme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba; "Muharrem ayındayız. Öncelikle Muharrem ayının tüm dünyaya, Türkiye'ye barış, kardeşlik, hoşgörü getirmesini diliyorum. Dünyanın ve Türkiye'nin yaşamış olduğu zor dönemde bir taraftan korona, diğer taraftan yangınlar ve sel baskınlarıyla sarsılan dünya Türkiye umarım bu felaketleri çok kısa sürede atlatır. Dünya maalesef hala, insanların birbirlerini boğazladığı, savaşların olduğu bir dönemi yaşıyor. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında ve maalesef Müslüman'ların yoğun olduğu yerlerde insanlar 'Allah Allah' diyerek birbirlerini boğazlıyorlar. Bununda son bulmasını diliyoruz. İnsanlık ve kardeşlik durumu maalesef insanlar farklı mezhep, farklı kimliklerden olduğu için birbirlerine eziyet edebiliyorlar. Bu matem ayında Kerbela'da şehit düşen insanları da anıyoruz. Özlellikle Hz. Hüseyin'in Kerbela'da göstermiş olduğu duruş, zalime boyun eğmemesi, iktidarın karşısında diz çökmemesi hala bugün bütün mazlumlara, haklılara ilham kaynağı olmuştur. Bugün mazlumlar dünyanın her tarafında Müslüman olan, olmayan herkes direniyorsa, herkes güce, iktidara karşı ayaktaysa bunu hep beraber bilin ki Hz. Hüseyin'in o duruşuna borçludur. Bu vesileyle onları da anıyorum. Kadın kollarımıza böyle bir günde Malatya'daki insanlarımızı böyle bir güzel günde bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. "dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN