Başkan Bükte'nin Kurban Bayramı Mesajı

İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Nurettin Bükte, 'Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiğini' dile getirdi.

PAYLAŞ

İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Nurettin Bükte, “Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiğini" dile getirdi.

İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Nurettin Bükte Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.

Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.

Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN