ABYB’den Diyarbakır’daki Annelere destek

Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt, çocukları PKK tarafından kaçırılan annelere destek verdi.

ABYB'den Diyarbakır'daki Annelere destek
Malatya
Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt, çocukları PKK tarafından kaçırılan annelere destek verdi.

Haber Editörü: Filiz Yavuzkurt

Çocuklarını bölücü terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak isteyen annelerle birlikte HDP binasının önünde oturan Başkan Yavuzkurt, mağdur annelerle sohbet edip,PKK'nın kaçırdığı çocuklarını kurtarmak için oturma eylemi yapan annelere destek verdi.

    Annelere destek veren Başkan Yavuzkurt "Uzaktan bakmakla burada olmak arasında çok fark var. Burada Annelerin acılarını birlikte yaşadık ve gözlerindeki çaresizliğe birebir şahit olduk...O kadar yalnızlar ki, öncelikle insan olarak,sonrasında bir anne olarak sorguladım kendimi...Acaba kaç annenin yüreği dayanır bu duruma...Anneler anlatıyor tek tek, ağlamayacağız söz verdik diyorlar ama göz yaşları dinmiyor ve hala evlatlarını gördükleri o en son  günlerde yaşıyorlar,zaman durmuş anneler için ,o tarihte kalmış hepsinin yüreği.Bir annenin yüreğindeki feryadı, gözündeki çaresizliği, gerçek çığlığı kaç kişi görüp,duyabilir bilmiyorum...tek bildiğim ,ben bugün gördüm ve diyorum ki,bu sesi çoğaltmamız gerekiyor’’ifadelerini kullandı.
 

   ‘’Olayın ciddiyetini anlamak için , Annelerin hikayelerini tek tek  dinlemek gerekiyor’’diye belirten Başkan Yavuzkurt’’bu kadar haklı ve asil bir eyleme Millet olarak destek vermeliyiz’dedi.

Bülten Son Güncelleme: 10 Eylül 2019 23:59

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN