Öfke Ve Depresyon - Şirvan Yücel

Öfke Ve Depresyon


Öfke ve depresyonunun  birbirleriyle başlantısı varmıdır? Günümüzde çok yaygın olan bu durmları Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanlarına sorduk çok etkili bilgiler edinik bu bilgileri sizlerle yaplaşıyoruz. Herkeste varolan,  bu durum umarım sevgiye, anlayışa, merhamete dönüşür.
'' Öfke ve depresyon aynı ağacın dallarıdır; aynı köklerden beslenir. Eğer öfkelendikten sonra öfkenin nedenlerini anlamaya çalışmıyorsan o zaman enerjin anlayış yerine suçlamaya doğru akmaya başlar.
Sen bir suçlu ararsın ve o zaman da suçlu hissedersin. Suçlamadan sonra da ayıplama gelir. Kişi bir suçlu bulur ve onu ayıplar. Bu rahatlamaya neden olur. Fakat gelişim ve değişim suçlama, ayıplama ve rahatlama aracılığıyla değil, anlayış sayesinde gerçekleşir. 
Eğer kişi gelişmek ve değişmek istemiyorsa, bir gerçek ortaya çıkınca zihin onu suçlamaya başlar. Tüm enerji suçlamaya harcanır ve anlayış için hiçbir enerji kalmaz. Suçlamanın ve suçlu hissetmenin bir yararı yoktur sadece zararı vardır çünkü suçlama depresyona neden olur.
Değişmek istemeyen kişi depresyona girer çünkü depresyon aynı kalmanın bir yoludur. Aslında depresyon değişime ve gelişime karşı bir dirençtir. Direnç kızgınlığa, kızgınlık suçluluğa, suçluluk ayıplamaya, ayıplama depresyona neden olur.
İşte sana kısırdöngü. Eğer değişmek istemezsen öfkeli ve depresyonlu bir hale gelirsin. Öfke ve depresyonlu bir insan asla değişemez. O zaman kişi aynı kısırdöngü içinde döner durur. Bu kısırdöngüden özgürleşmenin anahtarı anlayıştır.''
 

sirvanyucel@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 2

  • Ercüment | 01 Mart 2021 22:39

    Süper..

  • Sema İslim | 28 Şubat 2021 22:46

    Ne güzel bir yazı

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Oca
24Ara

Entropiyi Aşmak

11Kas

Tepkilerden Özgürlük

19Ekm

Acı Ve Sevgi

06Ekm

İnsan Birliği