Aşka Yalnızlıkta Yakışır


Aşık olmak ve yada olmamak, bir seçim değildir. Aşk spontane gelişen bir olgudur. Birey düşünerek aşk yaşayamaz. Aşk şimşek gibi çakar ve kişileri birbirine çeker. Sezgi gücü ise bu olguya eşlik eder. İlk başlangıçta her şey güzel giderken sonrasından neden bozulur aşk. Aslında bozulan aşk değil bireylerin bencil istekleri, dayatmaları ve birbirine nefes alacak alan bırakmadan yapışmaları, nesnelleştirmeleri, sömürmeleri,saygısızlaşmaları, farkındalıksız olmaları ve sonuç olarak aşk sessizce oradan gider. Geriye iki yalnız kişilerin birbirlerine hastalıklı bir şekilde bağımlılıkları kalır. Peki kişiler bu durumdan nasıl kurtulabilir? Yada var olanaşkını nasıl sağlıklı yaşar. Bunun bilgisini bize Dünya Değişim Akademisi Uzmanları Çok zengin içerik sunarak veriyor.

“ Eşler yalnızlık ile kalabalığın ritminin farkına varmalıdır. Bilin ki 7/24 saat  aşk yaşanamaz – yalnızlık zaruridir.

Gerçek şu ki aşk kendiliğinden ortaya çıkan spontane bir olgudur – ısmarlama olmaz. Sen seçimsiz farkındalığa sahip olunca aşk olsa da olmasa da mutlu olursun. İşte gerçek mutluluk hem kalabalıkta hem de yalnızlıkta hem de yalnızlıkta yaşanır.

Zeki aşıklar kalabalık  ile yalnızlık olgularının ritmini anlayışla karşılar. Bir eşin yalnızlığa ihtiyacı olduğunda diğeri kendini reddedilmiş hissetmez. Eşler yaşadıkları aşk sayesinde yalnızlığın tadını alabilirler.

Bir eş yalnız başına kalmak istediğinde diğeri incinmez ve terk edildiğini hissetmez. Eşler birbirlerinin yalnız başına kalma ihtiyacına saygı gösterir. Her birinin ara sıra yalnız başına kalıp enerjiyle dolması gerekir.

Eğer kişinin zekâsı uyanmamışsa ve eşi yalnız başına kalmak istiyorsa birey reddedildiğini düşünür ve egosu incinir. Çünkü egonun zekâ ile hiçbir ilgisi yoktur. Ego zekâ yoksunluğu demektir.

Zeki bir insan ise eşinin yalnızlık ihtiyacını karşılamasına, kendini toparlamasına ve tekrar tekrar paylaşa bileceği enerjiyle dolmasına izin verir. Zekâ budur! Çünkü yalnızlık ile kalabalık gece ile gündüz gibidir, kış ve yaz gibi döngüsel bir ritme sahiptir

Aşk ilişkisinde saygı, anlayış, farkındalık sayesinde eşlerin ritimleri kendiliğinden senkronize hale gelir. Eşler aynı  zamanda sevişmek ve aynı zamanda yalnız başına kalmak ister. Bu senkronizasyon sayesinde aşk doruklara ulaşır”.

sirvanyucel@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05May
28Nis

Hırs Ağacı

14Nis

Kıskançlık Tetiği

07Nis

Aşk Egoyu Eritir

21Mar

Ruh Eşi Ve Anlayış