Kanunlar da Yeri Var ! - Mir Murat Demir

Kanunlar da Yeri Var !


Ekseriyetle yaşadıklarımız, görüp dinlediklerimizle alakalı kanun, yasalarımız hakkında bilgi sahibi olup, fikir yürütebiliriz. Elbette, yasalarımız, kanunlarımız ve uzantısında ki tüm belirginlikler hukuk adamlarımızın asli konusu ve sorumluluğunda seyreder. Sen, ben, sizler, bizler sohbetlerimize konu olsun diye olan bitenle alakalı sohbetlerimize adli konuları da yaşanmışlıkları da katar, müdahil olmasını sağlarız. Sohbetlerimize dâhil ettiğimiz hukuki konular tıp bilimi konuları gibi bildiklerimizin çok üzerinde ve derin hassasiyet gerektiren içeriktedir. Öyle konular, yaşanmışlıklar vardır ki, sohbet konularımıza dâhil dahi edemeyiz, oldukça karışıktır.
..
(Aşağıda anlatılan bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır.)
Saygı değer hakim bey..
Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Şu günlerde askerliğe çağırılacağım.
Adım Cafer Keskinbıçak, 24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim. Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye diye bir kızı var ve babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Karım geçen sene benden hamile kaldı ve Kamil adını koyduğumuz bir oğlumuz oldu.
Oğlum kâmil, üvey kızım Düriye'nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu. Babamın eşi yani üvey kızım Düriye, geçen sene kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular. Arif, babamın oğlu olduğu için benim de erkek kardeşim ve de kızımın da oğlu olduğu için benim torunum oldu. Yani ben de aynı zamanda torunum olan Arif'in erkek kardeşi oldum.
Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre ben de eşimin kızının babası olmuş oldum. Aynı zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum. Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye'nin oğlu Arif'inde büyük babasıyım.
Sayın hâkim bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.
Zira şu anda ben; Babam Ferit Keskinbıçak'ın oğluyum. Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak'ın büyükbabasıyım. Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak'ın babasıyım. Bu durumda, siz de iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar..
Saygılarımla.
Cafer Keskinbıçak.
Not: Adıyaman ili .... ilçesi ... Asliye Hukuk Mahkemesince...
Adli Tabiplik raporunda belirtilmiş olan psikolojik rahatsızlıklarından ve (!) aile içindeki dengesizliklerden dolayı Cafer Keskinbıçak'ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik şubesindeki dosyasına bu şekilde işlenmesine karar verilmiştir.
..
İnsan, beşeri bir varlıktır ki, aklı olsa dahi, çağımızın bilimsel ve teknolojik imkânlarını kullanabilse dahi meseleyi kavramakta zorlandığı olaylarla, yaşanmışlıklarla karşı karşıya kalır. Sayısal problemleri çözme yetisine sahip okurlarım yazılı yaşanmış hikâyeyi hangi formüle yerleştirip çözme uğraşına girdi, bilemem, tebessüm etti iseniz, ben amacıma ulaştım, beyin eksersizi hepimize faydalı olacaktır, daimi sağlıklı olup sağlıklı kalmanız temennimle.
Mir Murat Demir

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas

Kanunlar da Yeri Var !

15Kas

Nedir Vaziyet, Hep mi Eziyet !

08Kas

Değer Verdiğinde Güzelleşir !

01Kas

Ekseri Anlaşılmaz !

25Ekm

Butimar Değil. İnsansın.!

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
ENGİN