Bal Ligi Start Verdi - Mehmet Ali Lüle

Bal Ligi Start Verdi


Malatya İdman Yurdu - İmamağaspor  Bölgesel Amatör Lig Müsabakası İzlenimlerim.
Rakibinden daha güçlü, daha fizikli, daha yaratıcı bir oyuncu kadrosuna sahip olan Malatya İdman Yurdu 30. dakikaya kadar rakibine oyun üstünlüğünü kabul ettiremedi. Belli ki ligin ilk maçı olması nedeniyle biraz daha temkinli olmaya çalıştılar. Mücadele gücü yüksek sert bir karşılaşmaydı. İki takım da çok faul yapıyor, müsabakanın seyir zevki düşüyordu. Zaten ilk tehlikeli atak ve  gol pozisyonu 35. dakikada İdmanyurdu'ndan geldi. Ardından İdmanyurdu'nun bir topu da direkten döndü.
2. yarıya daha derli toplu başlayan, futbolun doğrularını yapan İdmanyurdu, ayağa top yapıp rakibi ilerde karşıladı ve üstüne kanat oyuncuları sık sık yer değiştirince savunma zaafları İmamağaspor adına açığa çıktı. Gol pozisyonları üst üste geliyor ancak futbolun meyvesi olan gol bir türlü gelmiyordu. 84. dakikaya kadar  direnen Adıyaman ekibi deplasmanda ve gücünün farkında olarak 1 puana oldukça konsantreydi. Oyunu soğutma, sözlü sataşmalar, sertlikler (hakemin de bu sertliklere müsaade etmesi) vs. derken İdmanyurdu lehine verilen penaltı ve ardından gelen gol, yağmurlu ve soğuk havada içimizi ısıttı.
Grubun diğer müsabakalarında temsilcilerimiz
Darende spor, Siverek Belediyespor karşısında deplasmanda 5-0'lık bir yenilgi aldı.İki temsilcimizin karşılaştığı bir diğer müsabakada ise Arguvan Belediyespor, Pütürge Belediyespor'u deplasmanda 5-0  mağlup etmeyi başardı.
İlimizi temsil eden takımlarımız arasında skorlardan bağımsız oyun ve fizik anlamında Arguvan Belediyespor'u daha hazır ve konsantre görüyorum.
Bizleri haftaya çok çetin iki müsabaka bekliyor. Arguvan Belediyespor'un konuğu Malatya İdman Yurdu... 
Darendespor'un konuğu ise Pütürge Belediyespor olacak. Futbolun doğrularını yapanın kazanacağı, sakatlıkların olmayacağı müsabakalar diliyorum. Tüm temsilcilerimize gönülden başarılar...
 

mtbesyo@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 2

  • Süleyman Yücel | 03 Kasım 2021 21:05

    Ligde gerçekten Arguvan Belediye Spor hazır ve kararlı görünüyor. Hem oyuncu kondisyonu , hem teknik ekip çok inançlı. Maalesef ki belediyeler kendini temsil eden spor klüplerine gereken desteği vermiyor. Arguvan Belediye Spor hariç diğer kulüpler gereken desteği göremiyor.

  • Güler Vahap | 02 Kasım 2021 20:31

    Öncelikle hayırlı olsun, başarılar diliyorum. Amatörlerin maçlarının yorumlanması ciddi bir eksiklikti. Bu boşluğu dolduracak olmana sevindim. Zamanın olursa özellikle okullar arası maçlardan da zaman zaman yorular yapmanız futbola hem ciddiyet hem de güzellik katar diye düşünüyorum.

YAZARIN SON 5 YAZISI
18Oca
28Ara

Sürantrene(Sürantrenman) Durumu

21Ara

Futbolda 12-14 Yaş Grubunun Önemi

14Ara
07Ara

Bireysel Koçluk