Yanlışlıklar takımı dibe vurdu…! - M. Said Yalçın

Yanlışlıklar takımı dibe vurdu…!


Öyle bir kadro ki akıllara zarar…Ankaragücü belliki beraberlik yeter düşüncesindeydi nitekim bizimkiler ve teknik heyet dedi ki; olur mu canım 1 puan alın size kebap gibi 3 puan.. Oysaki bizler bu yönetimin amatör olduğunu yıllar önce söyleyip durduk. Biri de çıkıp demedi ki (futboldan anlayan olmadığı için) yahu Adil Gevrek sen ne yapıyorsun…?

Koca kentin futbola aşık ,sarı kırmızı renkler için yaz kış çamur yağmur demeden destek veren  taraftarı da çileden çıkarttı yönetim. Yıllardır taraftarımızın sükuneti artık dışa vurdu. Taraftar yönetimin bu amatör ruh ile yönetilmesine ve akabinde tek adam mantalitesine dur dedi karşılaşma da. Üzüldüler ve sinirli bir şekilde stadı terkettiler..Bu taraftarı bu denli üzmeye kimsenin hakkı yok diye düşünmekteyim. Deyimi yerinde ise Kemal Özdeş’de bu takıma merhem olamadı. Bilakis çıkardığı kadro ve akabinde oyun kurgusu ve akabinde oyun içinde yaptığı değişiklikler bizleride şaşkına çevirdi.

ADİL GEVREK HATA YAPIYOR..

Yıllardır bağırıyoruz yazıyoruz ve çiziyoruz. Hoca göndermek, koşan futbolcuları  satmak(ekmek parasına) çözüm odaklı değildir. Erol Bulut hoca bu takımı bir yerlere getirdi öyle yada böyle kısıtlı futbolcu kadrosu ile. Nihayetinde transfer isterken her teknik adam ileriyi görür ve başarı ister. Nitekim futbol takımını yönetirken , topyekün tek yumruk olarak yönetmek gerekir. Tek adam benim mantalitesi ile değil. Bir takımın inişli çıkışlı grafiği elbetteki olacaktır. Baktığımız da dünya kulüpleri dahi başarısız sonuçlar alabiliyor ama başarısız olurken dahi profesyonel yönetimler ivedi çözümler bulurlar tüm kulüp yöneticileri ve teknik heyet ile. Hatta bunlara futbolcuları da katabiliriz. Yalnız bizim Yeni Malatyaspor’da tek adam benim mantığı hiç bitmedi.

ADİL GEVREK HEP HATA YAPTI AMA..

Hatalar derler ya istişare etmediğin sürece hep ip söküğü gibi gelir. Her zaman sizi birileri veya bazıları kurtaramaz. Hata bir anda patlak verir ve olduğun yerde çakılı kalırsın. Erol Bulut gitti Sergen geldi. En çok sergen yalçın’a destek olanlardan biriyim. Belkide en başarılı transferlerden dedik. Yalnız Sergen Yalçın’da başarı istedi ve transfer istedi. Beyin istedi takıma. Maestro şef istedi. Ama bizim başkan tutturdu ekonomik denge. Yahu sen süper ligin en çok kar eden takımların başındasın. Neyin kafasını yaşadın da Sergen Yalçın gibi bir adamı küstürdün ve postaladın. Kemal Özdeşi getirdin başarısı nedir diye araştırmadın mı?. Yoksa sadece bu camia büyük sözleri ile seni destekleyen bir teknik heyetlemi çalışmak istedi. Yahu bana göre Ali Ravcı ve Hakan Çalışkan hoca ile devem etseydin kanaatimce daha doğru olurdu. Yahutta o teklif götürdüğün ve kabul görmeyen teknik adamları ne yapıp ne edip getirtecektin. Ekonomik denge deyip duracağına, profesyonel bağlam da düşünerek ileriki günleri yani bugünleri düşünmen gerekirdi.

TRABZON VE TFF BAŞKANI

İşte böyle eziliriz sözlerin ile. TFF Başkanı çıkıp bangır bangır üstümüze gelirken, çıkıp da iki laf edip bizleri savunman gerekmezmiy di Adil başkan. Sus pus niye oldun. Trabzon maçının ertelenmesi kanaatimce doğru bir karardır ama, ertelenme şeklinde evet katılıyorum yanlış. Ama bunları İstanbul’da mekanında oturup konuşacağına sana lazım olan Yerel medyayı toplayıp istişare yapsay dın ya basın sözcün ile.

GİDENLERİ MUM GİBİ ARAYACAĞIZ..!

Bir çok kalite ayak satıldı veya birileri tarafından kaçırıldı. Sözleşme yi dahi amatör şekilde yapmışlar. Guılherme elimizden buz gibi kaydı gitti. Gitme şekline karşıyız ama gideceği belliydi zaten adamın. Önlem alınamazmıy dı?Jahovic evet ağır bir santrafordu. Yerine gelen doldurdu mu bilakis ne Umut ne de kjartanson  jahovic’in ayarında olmadığı gibi 1.lig’de dahi oynayamayacak futbolcular.Ulusal basına demeç verirsin ey Adil başkan.. Transfer yapmak için transfer yapmayacağız diye. Ya ne söylediğini bilmiyorsun ya da sen bu iş de halen ustalaşamamışsın.

22.nci hafta Galatasaray ile karşılaşacağız. Bu ruhsuz tatsız tutsuz , sahada ne ettiğini bilmeyen bir futbol kurgusu ile 5’de yeriz 6’da. O alışageldiğimiz göze hoş gelen futbolu, kısıtlı kadroya rağmen Sergen Yalçın döneminde gördük. Bu  futbolla inanın ligden düşmeye en büyük aday kulüplerin başındayız. Bizlerin bu denli eleştirisi karşısında bazı kesimler tarafından tepki alsam da, doğrularımı yazmaya devam edecem. Halen söylüyorum bu  yönetim amatör . Allahın sevgili kullarıyız ki, rakiplerimizi yenemediğimiz gibi onlarında puan kayıpları olmakta. Yani yine şans faktörü hep yanımızda. Oda güzelim taraftarlarımızın duasıyladır..

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!