Ufaktan Ufaktan Doğranmaya Başladık Beyler..!


Yeni Malatya Spor Fenerbahçe karşısında iyi hazırlanmış bir görüntü verdi. Galibiyeti maçın orta hakemi tarafından gasbedildi. Stadyum proğramının sunucusu Ersin Düzen, Tümer Metin ve Ali Gültekini de esefle kınıyorum…

Mina bölgesinde sırıtsa da, bitmeyen enerjisi ile hem defans hem de gol bulma yolunda etkili bir futbolcu. Fenerbahçe elimizden kaçmamalıydı nitekim futbolcularımızın hakem korkusu sebebiyle maç da rahat futbol oynamamaktalar. Mina’nın golüne hiçbir şars olmamasına rağmen kaleci Altay’a BUZ gibi golü faul diyerek kesen Mete Kalkavan evinde rahat uyuyacakmısın. Maçı izleyen ve özetleri dikkatlice izleyen her futbolsever Mete Kalkavan’ın Mina golü atana kadar o ağzındaki DÜDÜĞÜ çalmaması ve taki golü görünce VAR’a gitmeyen faul ile neticelendiren, hafızalarımızda hiç silinmeyecek bu pozisyon için her yıl süper lig’de Kalkavan’a karşı kin besleyecektir Yeni Malatya Spor taraftarları ve futbolcuları.

YORUMCULAR

Yeni Malatyaspor’un deyimi yerinde ise BUZ gibi golü yine hakemler tarafından katledildi. Hakemi geçtik zaten onlarla mücadelemiz hep varoldu yalnız; TRT gibi deneyimli bir tv ‘de spor proğramı yapan Ersin Düzen ve yorumcularını izlerken hakikaten kahroldum. İşte bu yorumcular ve akabinde bu hakemler tarafından Türk futbolu hep gerilemekte. Ve zihinlere sokulan 4 büyük kulüp yerine Anadolu kulüplerinin gelişi birilerini öylesine rahatsız ediyor ki, ve öylesine büyük lobi var ki, bu yorumculara kadar sıçrıyor. Stadyum programın da 20 dakika aynı pozisyonu defalarca izleyen ve Ersin Düzen’in Jahovic’in kaleci Altay ile hiç alakası olmadığını bilmesine rağmen, kafasının arkası ile sırtı dönük bir futbolcu kaleci Altay’ın eldivenin altına vurmuş da faul olarak nitelenmiş olabilir mi sorusuna , yorumcular da söylediklerine inanmayarak evet doğru karar diyerek Türk futboluna zarar verdiklerinin farkında değiller sanırım. Ersin Düzen’in bu Malatya düşmanlığı hep varoldu sanırım varolmaya devam edecek.

3 haftadır Yeni Malatyaspor kim ne derse desin yorumcularda dahil ufaktan ufaktan doğranmaya başladık. Birileri de artık müdahele edecek. Kim müdahele edecek derseniz; Elbetteki Adil Gevrek ve yönetimi. Tabiki bu koca lobi’ye ses çıkartabilirlerse.

FARNOLLE

Bu maçın kahramanıydı. Kurtardığı penaltı ve net iki golü bertaraf etmesi, Fenerbahçe’nin sahada 11 değil 12 kişi ile oynamasına rağmen 1 puanın gelmesine sebep oldu. Uzun zaman ilk 11’de zorlanan Mina bölgesinde bocalasa da ben her daim oynamasından yanayım. Hadabe’nin Milli takım dönüşünde rötar yapması  Mina’ya şans gelmesine sebeb oldu. Kanaatimce bu şansıda iyi değerlendirdi.

GÖKHAN TÖRE

Gökhan Töre artık kendine gelmeli  ve takıma faydası olmalı. Fenerbahçe karşısında vasatın üzerine çıkmamakla birlikte topları hep ezdi.  Gökhan  Töre artık o alışageldiğimiz ve futbolundan keyif aldığımız bir futbolcu olması lazım.

Ligin 13’ncü haftasında  Gençlerbirliği deplasmanına gideceğiz. Mağlup edilmeyecek takım değil. Bu karşılaşmadan sonra Sergen Hocanın da cezası tamamlanmış olacak.

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
09May
03May
29Nis

Alkışlarımla İrfan Buz..!

28Nis
25Nis

Nerde Kalmıştık..?