Ruhsuz Takım..! - M. Said Yalçın

Ruhsuz Takım..!


Bu futbol ile Süper ligi hakketmiyoruz. Ruhsuz takım sadece 14 dakika oynadı. Defans Wallace ligi zaten 3 hafta önce bitirmişti. Yenilerde eklendi. Semih , Sadık. Yeni isimler pekde kendilerini gösteremedi. Kenan azcık çırpındı durdu.. 
Stadyumda veya Tv başında öyle zannediyorum ki, 14 dakikalık bir takım izledik. Ruh tamamen bitmiş. Kazanma azmi yok olmuş. Takımda birlik beraberlik tamamen sona ermiş.Bam Güm vur gitsin mantalitesini uyguladık. Mounır topları ezdi durdu. Hafes eski hafes değil. Mustafa Eskihellaç golü attı ama tamamen tutuktu. 
Stres diyebiliriz ama profesyonel futbolcu ve akabinde o takımı motive edici bir teknik adama sahibiz. Nitekim maçdan haftalar öncesinden Sumudica öyle net konuşuyordu ki, bizlerde haydi bakalım bu konuşmalara şapka çıkartalım dedik. Trabzon maçında hakkımızın yendiğini söyledik. Hakemler ve TFF zaten bizi tamamen kafaya takmış. Verilen penaltı öncesi net faul görülmezlikten gelindi. Yine VAR devreye girmedi. Yalnız bunca olumsuzluklardan sonra takımdaki ruhsuzlar, bizleri de epey kafamızı kurcalamımıza sebep oldu. Mücadele anlamında akabinde gol bulmak adına sahada hiç bir şey yapmadık. Ruhsuzlar+ TFF+ MHK devrede olunca başarı nasıl gelir onu da varın artık siz düşünün..
Evet doğrudur takıma bir gün öncesinden gelen futbolcular var. Adaptasyon süreci ve takımdaki arkadaşları ile uyum sorunu doğrudur kolay değildir. Yalnız Trabzon karşısındaki kadro muhafaza edilmeliydi ve maçın ilerleyen dakikalarında ise, takıma yeni adapte olacak futbolcuları takviye etmeliydik.
Bir şehrin kaderi ile oynayan Adil Gevrek ve yönetimi hakikaten rahatlarmıdır acaba..? Her kötü gidişat sonrası yük Ya Büyükşehir Belediye Başkanında , Ya Vekillerde ya da şehrin ileri gelenleri dediğimiz stk’lar da. Kimse bana demesin, bu şehrin Vekilleri ne iş yapar diye. Kimse bana demesin bu şehrin Vekilleri neden müdahele etmedi diye. Defalarca müdahele söz konusudur. Nitekim tüzük denilen lanet şey, Adil Gevrek’i yerinde tutmaya o koltuğa yapışmasına sebebdir. Adil Gevrek öyle akıllı ki, takım zaten bana göre inşallah olmaz çıkmamış candan ümit kesilmez, ne zaman takım kötüye gitse top zaten birilerine gidiyor. O kadar istifa etmesi yönünde baskı kuruldu ki, Başkan inadım inattır deyip bir şehrin kaderi ile oynamasına karşı kimseler bir şey yapamadı. Çünkü kanunlar ve tüzük hepsi Adil Gevrek Başkanın lehineydi. Oysaki ikinci yarı başlamadan istifa söz konusu olsaydı, yeni gelecek yönetim hakkıyla bu takımı ligde bırakabilirdi. Nedeni ise onlarca teknik adam postaladı, onlarca futbolcu gönderdi kan değişikliğinin bunlar kaynaklı olmadığını bilmeliydi, kan değişikliğinin Adil Gevrek’ten başlaması gerekirdi oysaki..
3 senedir yırtınır yazarız. Adil Gevrek bu şehirde birlik ve beraberliği bitirdi. Miadını doldurdu. Bırakması yönünde defalarca uyarılarımızı yaptık. Nitekim bazı zevatlar halen geriye bakıp, bu takımı 2.lig’den alıp süper lige taşıdığını öne sürürler. Bu şehirde tur otobüsü ile süper lig’e çıktığımız yıllarda Adil Gevrek, Nusret Öncüler ile basın anlamında görevimi yapanların ve o sevinci yaşayanlardanım bire bir..Yalnız  bir insanın miadı dolmuşsa bir kulüp te, bizim baştacımız olacak tı ve kulübü başka yöneticilere bırakacaktı. İnadı bir şehrin kaderi oynamasına sebep oldu. Harika bir söz, “Kibir ve inat önce kişinin kendisini mükemmel görmesini sağlar, sonra sonunu getirir.”
Şimdi Salı günü Antep deplasmanında bu takım ne yapar ona bakacağız. Dedim ya çıkmamış candan ümit kesilmez. Nitekim ben gidişatımızı pek de parlak göremiyorum…


 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI