Noluyoruz Acaba..? - M. Said Yalçın

Noluyoruz Acaba..?


Antalyaspor deplasmanından umutluyduk. En azından takım bir beraberlik ile gelir diyorduk. Hatta Antalya cephesinde dahi Yeni Malatya spor korkusu sarmış beraberliğe razı maç öncesi beyanatlar verildi. Sonuç ise vahim. 3’lendik…

İnişli çıkışlı grafik olacak süper Lig’de. Çünkü takımların güçlerine baktığımızda hemen hemen hepsi de güçlü ve ligde kalmak veya şampiyonluğa oynamak adına ellerinden geleni yapmaktalar sahada.Yeni Malatyaspor Antalya karşısında o alışageldiğimiz ofansif futboldan eser yoktu. Kontrataklarda ve ikili paslaşmalardan hiçbir sahada yoktu. Daha doğrusu sahafa çok ama çok kötü bir yeni malatya spor vardı. Şaşkındık evet.. Şaşkınlığı yaşayanlar ise bana göre bizden önce Antalyaspor cephesiydi. Futbolcularından tutun da teknik heyete ve taraftarlara kadar galibiyetten çok Yeni Malatya Sporun kötü futboluydu. Peki sizce sebeb neydi ? Hatırlarsanız geçen haftaki yazımda, “Haftaya Antalyaspor deplasmanına gideceğiz. Antalya bu hafta Kasımpaşa deplasmanından şok bir mağlubiyetle ayrıldı. Sahasında iyi futbol oynayan bir takım. Şahsım Sergen Yalçın ve öğrencilerine güvenmekte. Yeter ki takım maddi bağlamda sorun yaşamasın”..Bu karşılaşmada rehavet diyen arkadaşlara katılmamakla birlikte kanaatimce takımda maddi bağlamda büyük bir sorun yaşanmakta.

FOFANA

Fofonayı büyük umutlar ile transfer ettik. Akabinde Gökhan Töreyide. Faydalarından çok zararları oldu takıma. Gökhan bir maç oynadı sakatlığı devam ediyor. Fofana oynadığı karşılaşmalara baktığımızda takıma faydasından çok zararı oldu. Bifouma’yı beğenmiyoruz  bencil diyoruz egoist diyoruz ama oynamadığı karşılaşmalar da ne denli zorluk çekiyoruz hep beraber görüyoruz.

FARNOLLE

Son haftalardaki kurtarışları kalesinde devleşmesi hepimizi mutlu ediyordu. Nitekim beni takip edenler ben her daim söylemlerimde ve yazılarımda Farnol güven veren bir isim olmadığını vurgulamışımdır. Antalya karşısındaki yediği hatalı goller ile Sergen Hocanın işinin bir hayli zorlaştığını sezimlemekteyim. Dediğim gibi inişli çıkışlı bir grafik sergileyecek takımlar. Antalya karşısındaki Yeni Malatya Spor da ne rehavet vardı nede vurdumduymazlık. Kanaatimce maddi bağlam.

SERGEN YALÇIN

Geldiği günden bu yana hep destek olmuşumdur. Kısıtlı ve alternatifsiz kadroya rağmen bana göre işini iyi yapıyor. Tüm taraftarlarda bir korkudur gidiyor. ‘Sergen bırakacak’. Sergen Yalçın takımı bıraktığı an işte o zaman büyük ama büyük kaos yaşarız. Şu kadroyu kuran ve alınması gereken futbolcuları yönetime sunan Sergen hoca, hep başka isimler ile anlaşılarak takıma monte ettirilmeye çalışan ve maddi anlamda sakatta olsa aldık mantalitesi ile yola devam etmek isteyen bir yönetim . Dikkat ettiyseniz sezonu en geç transferi kapatan kulüplerin başındayız. Nerde bir sakat futbolcu, nerde bir sahalardan uzak kalmış futbolcu varsa topladık. Sözüm ona futbolcu transferi yaptık. Aylardır Arjantinde futolcu avına gittik sonuç kocamannnnnn bir sıfır…

SOL BEK

Yeni Malatya Spor 2 yıldır sol bek de sıkıntı yaşamakta. 5 yaşındaki çocuğa diyin ki eksik olan ne takımda sol bek der. Bizim yönetim 9 ay sahalardan uzak kalmış sakatlık geçirmiş Erkan Kaş’ın daha alt seviyesinde bir sol bek Sakıp alınıyor. Sol kanattan ne ataklara katılır katıldığı zamanda mevkisine dönmekte zorlanır. Adil Gevrek Başkan gider, Elazığ Spor forma kampanyasına katılır. 544 forma alır. Pilot takım dedik çe kendimizi yırttıkça, Yeşilyurt , pütürge dedik çe hiç  uralı olmaz. Kendi kentinin takımı varken yardıma ihtiyaç sen git başka ilin takımına yardım et. Korkuyorum Adil Başkan Elazığspora Başkan olacak. Bildiğiniz gibi geçen yılda Elazığspor ve Elazığ belediyespora bedelsiz futbolcu vermişti.

Antalyaspor maçını artık unutalım. Bir kazadır diyip savuşturalım. Önümüzdeki hafta Denizli maçına kilitlenelim.

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!