Malatya Futboldan Tiksindi..! - M. Said Yalçın

Malatya Futboldan Tiksindi..!


Oysaki Malatya Futbola aşık bir kent. Futbolla yatıp futbolla kalkan o kadar çok futbolsever taraftar var ki; Nihayetinde tiksindirdiler, nefret ettirdiler.
3 sezondur inadım inat deyip kulübü bırakmayan, 60 milyonluk kulüp borcunu 400-500 milyona çıkartan Adil Gevrek ve ekibi bu şehir seni ve zevatlarını asla unutmayacaktır. Kara bir leke olarak anılacaksınız yıllarca.. Akabinde kongrede bu borcu aklayan o muhteşem kongre üyeleri de acaip şekilde anılacaktır.
Artık kimseye güvenim kalmadı Yeni Malatyaspor adına. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Çok kıymetli Vekillerimiz ellerini çekmişler, takımı öksüz ,yetim bırakmışlar. Oysaki elini kolunu sallaya sallaya giden ve bu kentin hayallerini yıkan bir başkan ve onu destekleyen zevatlar, akabinde o kongrede aklayan kongre üyeleri hesap vermeden gitmemesi gerekirdi.
Bir çok aday boy boy foto gösterisi yaptı. Adayım ile aday olam mı arasında gidip geldiler. Harika bir reklamlarını yaptılar. Sonuç olarak kocaman bir HİÇ…
Efsane Malatyaspor ile Yeni Malatyaspor arasında gidip geldik. Bir baktım ki, olay farklı boyutlara taşınmış. Neymiş efendim Arguvanspor 3.lig’de. Takımı Cengiz Günaydına teslim edip, efsane Malatyaspor ile birleştirilip yeni bir heyacan gelecekmiş. Tek yürek olup, tek yumruk olup, Adil Gevrek ve zevatlarından hesap soramadınız..Herkes bir fikir sundu. O fikirler içinde bocalayıp durduk.
Efsane Malatyaspor bizim çocukluk, gençlik yıllarımızın aşkıdır. Madem böyle bir düşünceye sahibiz, şehrimiz topyekün birlik ve beraberliği sağlayıp, öncülük edecek bir iki isim ile hem yeni malatyaspor ‘un yaşaması için adım atılmalıydı, hemde pilot kulüp olarak Arguvan ile efsane malatyaspor seçilip yolumuza devam etmeliydik.
Aylardır sustum..Hatta hiçbir haber veya köşe yazmadım. Malatya bölünmüş yıllardır yırtınıp durduk uyarılarda bulunduk. Bu bölünmüşlük toparlanmazsa hiçbir cacık olmaz bizden dedik. Şimdi bakıyorum izliyorum, Yeni Malatyaspor’da başkan adayı Ahmet Yaman olmuş. Bugün seçime gidiliyor. Yar saçların lüle lüle , Yeni Malatyaspor sana güle güle diyebilirsiniz artık…
Bu şehir, Bu taraftar bunu hakketmiyor. Gel gör ki şehrin ileri gelenleri mutlaka bir şeyler biliyordur diyerek susalım sesimizi keselim derim.. Boynu bükük bir şekilde taraftarı bölen baş da Adil Gevrek ve yönetimi, akabinde Arguvan ile başlayan serüven Efsane Malatyaspor’un logoso ile maçlara çıkacağız diyen Cengiz Günaydın ve ekibi.  İnanın üzülen, kahrolan, kan kusan sadece ve sadece bu kent’te futbolla yatıp futbolla kalkan taraftara olmakta…

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Yaşar GÜZEL | 17 Temmuz 2022 01:41

    Artık Yeter Şehrin İnsanlarının Gönül Vermiş Olduğu Takıma Sahip Çıkılsın.

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!