Kötü futbol..! Güzel galibiyet - M. Said Yalçın

Kötü futbol..! Güzel galibiyet


Yeni Malatyaspor haftayı galibiyetle tamamladı.Denizli karşısında kötü futbol oynamasına karşılık alınan galibiyet altın değerinde oldu.
Beşiktaş karşılaşmasında da gördük ki bazı futbolcuların rehavete kapıldığı ve akabinde performanslarındaki düşüklük gözlerden kaçmadı.  Denizli karşılaşmasında 17.dakikada iş bitince, futbolcularımız bir hayli rehavete kapıldı. Hal böyle olunca 'da ilk yarıda kendi sahasından çıkamayan ve rakip tarafından adeta sahamıza hapseden bir hüviyete girmiş olduk. Zeki'nin sakatlanması sonrası Youssef ve Murat Akça'yı alarak önde baskı kurmayı hedefledi Hamza hoca. Cueva oyundan alınmalımıydı kanaatimce.. Oyundan niye çıkarıldı derseniz, Cueva 10 numara oynayan ve rakip defansa o bölgede daha etkili olan bir futbolcu. Oyun başlarken Cueva'yı orta sahaya almanın zaten mantığı yoktu. Hamza Hamzaoğlu cueva'yı ilk yarı bitmeden çıkarması da bundan kaynaklanmış oldu. Orta saha yol geçen hanı olmuştu.
Defans bloğumuzdaki Hadebe , Semih ve Hafez hakikaten mükemmel bir futbol sergilediler. Acguah'ın performansı tartışılmaz. Orta sahada hakikaten ayakta kalan tek futbolcuydu. En sevindirici olay ise Kalede Abdulsamed'in harika kurtarışları oldu. Oynadıkça tecrübe kazanan ve güven veren bir isim oldu. 
Süper lig'de 9 ncu hafta bay olarak geçilecek. Milli maçlar sebebiyle ara bayağı açılacak. Bu ara hem yönetim bazında hemde teknik heyet bazında iyi gelecek diye düşünmekteyim. Son haftalardaki futbolumuz her kesim tarafından tepki ile karşılanmakta. Akabinde Hamza hocanın halen ideal 11'i kuramaması da bir başka sorun. Yönetim kim ne derse desin iyi transferler yaparak hocaya teslim etti. Bu saatten sonra Hamza Hoca'da şapkasını masaya koyması gerekecek. Dağınık futbol, ve defans yapan bir mantık ile bizi zor günler beklemekte..
Kulüp Başkanı ve yönetiminden ise hiç ses çıkmamakta.Malumunuz futbolcuların ödemeleri geldi. Bir açıklama zaten yönetimden bugüne kadar gelmedi bundan sonrada geleceğini zannetmiyorum. En azından taraftarları rahatlatacak maddi bağlamda, bir kaç kelam etseler sanırım iyi olacak.
Bu aradaki boşlukta acaba Başkan Adil Gevrek ve yönetimi Mali Kongre'yi gerçekleştirir mi? Hani herkesin aklında olan ve futbolda zor süreçleri getirecek  konu olan maddiyat ne alemde.. Futbolcuların ödemelerinde sıkıntı var mı?..Malumunuz 18 futbolcu alarak sezona girdi. Ödemelerin büyük bir gizeme girdiğini ve açıklamanın olmaması bizleri bir hayli tedirginlik içerisine bırakmakta.
 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!