İsteyince Neler Olmaz ki..? - M. Said Yalçın

İsteyince Neler Olmaz ki..?


Yeni Malatyaspor iç saha karşılaşmasında Altay’ı 2-1 ile geçerek, çıkışını sürdürdü..İsteyince herşey güzel olmakta..Futbolcularımız her ne kadar kısır geçen ilk yarıda bir varlık göstermediler dense de, net iki golden olduğumuzu da hatırlatmak isterim..
Aslında ilk yarıda da kısır geçen bir 45 dakika izlesek te her iki takımdan, ilginç bir istatistiği de belirtmekte fayda olduğunu düşünmekteyim. İlk yarıda topla oynama oranı yüzde 64 lerde olan bir yenimalatyaspor izledik. Hani deriz ya bünyemiz alışmadı, nitekim her karşılaşmada topla oynama oranında neredeyse rakip takımların bariz bir üstünlüğü vardı bu haftaya kadar. Sumudica sanırım bu olayıda çözmüş durumda. 
Sumudica hakikaten maçı anında okuyan ve anında müdahele eden bir zihniyete sahip. Takımda eksik olan Teknik bağlamda buydu. Mounır topları hep ezdi yerini Mallan’a bıraktı .Tetteh çok yoruldu anında kenara alındı, Adem Büyük varlık gösteremediği dakikalarda anında kenara aldı..Oyunu okumak bu olsa gerek. Hem futbolcularını bu düşünce ile demorilize etmemiş oluyor hemde o mevkilere taze kanı vererek daha istekli duruma getirtebiliyor takımı..
Takıma bir özgüven geldiği aşikardır..Nitekim tutuk olma nedenlerinden biri de sanırım rehavet olayıdır. Yalnız bu olayıda anında çözebiliyoruz. Kontratak futbolunu super lig de sanırım en iyi yapanlardan biriyiz. Çünkü kontraatak futboluna uyumlu bir çok futbolcuya sahibiz. Mustafa gibi, Tetteh gibi, Adem gibi..Bireysel becerileri olan futbolcularımız ve akabinde bilinçli bir futbolcu ve Teknik adamınız olduğu sürece başarı kendiliğinden gelmekte…
2 haftadır acaip şekilde rahat maç izliyoruz.Takıma gelen özgüven taraftarlarıda stadyuma çekmeye yetecektir. Nitekim taraftar tam anlamıyla destek olması gerekir. Burada da iş Taraftarlar derneklerimizin başkanları ve yönetimleri çeşitli projeler ile stadyuma daha çok taraftar çekip, futbolculara ve Teknik heyete olan güveni onlara hissettirmeliler diye düşünmekteyim…
Altay karşılaşmasında sahanın enlerinden olan Mustafa Eskihellaç sanırım Sumudica’nın gözüne girmeyi başardı. Hafes’e bir çözüm bulunmalı.. Sakatlıktan sonra o eski Hafes’i özler olduk. Wallace hakikaten kalite kumaş. Her maça aynı ciddiyet ve her maça aynı performansla çıkmak her babayiğidin harcı değildir. İlginç olan ise, Semih’in son haftalardaki harika performansı. Aabid orta saha ve defans bloğunda harika işler yapıyor.. Ndong 90 dakika mücadeleyi seven bir futbolcu. 
Şu takıma sistem sebebiyle Mallan bir türlü monte edilemedi. Sumudica Mallan’ı mutlaka değerlendirmeli. Uzaktan sert şut çeken malesef tek futbolcu takımda..Şartlar ne olursa olsun, takımın kazanma arzusu ve galibiyeti herşeyden daha kıymetli sanırım. Ve öyle zannediyorum ki, taraftar artık iç saha karşılaşmalarında takımın fazlasıyla daha çok akabinde stadyumu doldurarak Teknik heyete ve futbolcularımıza hissettirecektir.Haftaya Kasımpaşa’ya zorlu bir müsabakaya gideceğiz. Bu takımdaki özgüven gitmez gitmeye de, Adil Gevrek ve yönetimi umarım ödemelerinde bir aksaklık yaşatmaz..
O zaman Cumartesi Kasımpaşa maçı için Rast Gele Kaplanrım diyelim…

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

24Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!