Beşiktaş Kötü değil di, ,İyi olan Yeni Malatyaspor’du..! - M. Said Yalçın

Beşiktaş Kötü değil di, ,İyi olan Yeni Malatyaspor’du..!


Ali Ravcı ve ekibi ile kanaatimce harikalar yaratmaya devam ediyor.. Mağlubiyet geldi evet ama, takımda mücadele var, oynama hırsı var..Bunu göremeyen gözler hangi maçları izliyor acaba..?
En azından ilk 11’de formayı hakkeden futbolcuları izliyoruz..Mücadele izliyoruz. Yedek kulübesindeki zenginliği görüyoruz. Şu dakikadan sonra bilinmeli ki, gelecek Teknik heyetin faydasından çok zararı olacak. Malatya’lı Teknik adamlara güvenmeli ve sezon sonuna kadar devam edilmeli. Ama.. Yönetiminde bu arada alacaklar konusunda daha duyarlı olmalı..
Beşiktaş karşısında bana göre her iki yarıda da iyi mücadele ettik. Golü yedikten sonra biraz bocalama olduysa da, dişe diş mücadelesini aslanlar gibi Verdi takım. Oyuncu değişikliklerinde sanki biraz acele ettik.Acguah hırslı ve azimli bir futbolcu. Oyunda kalmalımıy dı kalmalıydı. Ahmet Ildız değişikliği bana göre hiç şık olmadı. Bir çok pozisyonda topları ezdi. Zuquı daha mantıklı bir değişiklik öngörürlebilirdi.
Fofana daha erken oyuna girmesi gerekirdi. Son haftaların formsuz futbolcusu Adem Büyük bana göre oyundan alınmalıydı. Oyunda kaldığı sürece takıma katkısını izleyemedik Adem Büyük’ün. Defans bloğunda Hafez’in daha sık ataklara katılması gerekiyordu ama karşındaki takımın tehlikeli futbolcuları olması münasebetiyle , çokda ileriye bir katkısı olmadı. Tetteh kendine gelmeye ve takıma katkı bakımından olumlu tepkileri almakta .Mustafa Eskihellaç genç ve tecrübesiz bir futbolcu. İlk yarıdaki şanslarını keşke değerlendirebilseydi farklı boyutta olabilirdi şimdiki yorumlarımız..Bir gerçeği de dile getirmek gerek. Eskihellaç’ın takıma katkısı üst seviyede. Ve akabinde Tetteh ile iyi anlaşıyor.
Kimse ortalığı yıkmasın. Ali Ravcı ve Hakan Çalışkan hocaları yedirtmeyeceğiz. Ve gelecek olan Teknik heyetin şu dakikadan sonra kulübe maddi bağlamda zararından başka kimse birşey bekleyemez. Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek bazı çevrelerin serzenişlerini kulak ardı etmeli. Ve çıkıp muamma olan ve bizlerin kalmasından yana olduğumuz Teknik heyeti sahiplenmeli. Bugüne kadar doğrusunu görmediğimiz Başkanın, bu saatten sonra Malatyamızın özdeğerlerine sahip çıkmalı ve sezon sonuna kadar devam etmeli.. Maçın hakemi   Halis Özkahya takdir haklarını hep rakipten yana kullandı. Akabinde super ligde izlediğimiz Teknik direktörlerin saha kenarına hakemle olan diyalogları karşısında sarı kart iel cezalandırıldı. Gençlerbirliği karşısında nasıl ki Hakan hocaya verilen boş sari kart gibi..

Ali Ravcı ve ekibi ile bu takımın bu futbol anlayışı ile sonuca gideceğine ve ligde kalacağına eminim. Cumartesi saat 16.00’da rakimiz sayılacak Denizlispor deplasmanına gideceğiz. Puan veya puanlar alacağımıza eminim. Yeterki dediğimiz gibi bu Teknik heyete güvenelim…

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!