Aynı Senaryo..! - M. Said Yalçın

Aynı Senaryo..!


Yeni Malatyaspor ‘da her ne hikmetse bütün sezon aynı senaryolar ile karşılaşmaktayız. Başkan ve yönetim demekki farketmiyor. Hep aynı nakarat..İyi takımız , daha iyi olacağız diye diye bizleri kanser ettiler..
Bu memlekette Adil Gevrek ve yönetimini yargı önüne çıkartmayana kadar, bu senaryolar devam eder gider. Göz göre göre takımı süper lig’den düşürdük. Bedava beleş beleş futbolcuları postaladık yada o futbolcuların gelen paraları birilerinin hesaplarına tıkır tıkır yattı. Şehrin ileri gelenleri ya da o zamanın başkanı Adil Gevrek’in ve yanındaki zevatlarının inadıyla bir şehrin kaderi ile oynandı.Olan vefakar cefakar taraftarlarımıza oldu. 
Çok şükür Adil Gevrek gitti dedik ama daha vahim olanı bir başkan ve yönetim geldi ki, gençlerle yola devam kararı aldılar. Aldılar yanlarına üç beş basın mensubu basın toplantısı düzenlediler. Başkan bir senaryo yazdı, Cihat hoca başka bir senaryo. Koca şehir kısıtlı olan kadroda brundili futbolcuların bir türlü lisansını çıkartamadılar. Sonra sahipsiz Malatya derken üzerimize geldiler.
Adil Gevreğ’e her tv programında, basın toplantılarında gitmesi gerekir derken bir uğraş vermediler şehrin milletvekilleri ve yerel yöneticiler. Sadece görüntü usulü , git dediler. Uğraş veren yalnız bırakılan ise Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan oldu. Bir çok defa şahidim ki sayın başkan İstanbul, Ankara ve Malatya’da bir dizi iş insanları ile görüştü. Ama aradaki sorunun Adil Gevrek ‘in inadımıdır yoksa Adil Gevrek ’in arkasındaki güç müdür bilemeyiz ama, hafızalar yerli yerine geldikçe, inatla alakası olmadığını görmüş olduk. Diğer sorun nedir derseniz onu da bilahare anlatırız inşallah derim..
Gençler ile bu ligde devam kararı zaten başlı başına intihar olduğunu açıkladık. Hara kiri yapmanın anlamı yoktu. Uyarıları kulak ardı etmenin, sadece isim yapma adına bir kulübün başına geçmenin sıkıntılarını görmek gerekirdi. 4 haftada alınan 1 puan bu ligin averaj takımı olacağımızın sinyalleridir. Madem gençlerle yola devam edeceksin, Cihat hocanın dağıttığı mutlu ve umutlu sözlerini bari susturarak önleyeydiniz. Ya da miadın doldu Cihat hoca deyip en kısa zamanda gönderilmesi akabinde bu ligde kalacağımızdan ümitli değilseniz, bari bir Malatyalı hocayı getirin memleketi için bir şeyler yapsın derim…
Rize maçına gelirsek, Buğra’nın yapmış olduğu pozisyon kanaatimce penaltı değildi. VAR tekrarında gözle görülür bir şekilde dışarda gerçekleşen bir eylemdi. Hakemin kararları ne hikmetse her sezon olduğu gibi rakip takımların lehine oldu. Şaibesiz bir sezon gösterin bana desem, kesinlikle yok ki diyeceksiniz. 
Bu memlekete gelen ve bu memleketin maçlarını yöneten hakemlerin hepsi acayip şekilde rahat olduğunu gözlemleyebiliriz. Çünkü masaya yumruğunu koyacak bir başkan bulamadık. Adil Gevrek bildiğiniz gibi birlik ve beraberliği koruyamadığı gibi, şehri paramparça ederek, yerel basın  ile tüm bağlantılarını kopararak o kadar olumsuz olaylara karşı sadece ulusal   tv ekranlarında efelenerek cevap veriyordu. Bununda cevabını TFF zaten sahada veriyordu. Şimdi Cihat hoca efeleniyor, sonumuzu hayr olarak görmemekteyim. Mevcut Başkan ve yönetime sesleniyorum; Bu kulübe neden başkan oldunuz, transfer tahtasını açamayacaktınız madem, haydi ya ondanda vazgeçtik lig başlamadan Allah rızası için takımı bir kampa alaydınız. Vallaha iş işden geçmeden mevcut başkan ve yönetim şapkayı koysun masaya, alsın anahtarı Vali beye teslim etsinler. 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI