Atalarının yarım kalan hayallerine mi yanıyorsun? - Editörün Seçtikleri

Atalarının yarım kalan hayallerine mi yanıyorsun?


 Yeni Akit gazetesinde Türklük, Cumhuriyet, Atatürk, Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşları, MHP, Ülkücülük, Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli dendiğinde cinnet geçiren Kenan Alpay isminde bir yazar var. Bu yazara Kürdistan dendiğinde, siyasal Kürtçülük dendiğinde ağzı kulaklarına varmaktadır. Bu yazar aynı zamanda Cumhur İttifakı’ndan da zerre haz etmeyen birisidir.

          Geçmişteki “Cumhur İttifakı’nın dahası AK Parti’nin MHP ipoteğinde bir görüntü araz etmesi en büyük ve en önemli zaaf unsurudur.” yazıları unutulmamıştır.

          Yarın AK Parti MHP ile Cumhur İttifakı’nı bozsun, HD(P)KK ile yeni bir ittifak kursun davul-zurna ile yollara düşüp bunu ilk kutlayacak yazarların başında bu Kenan Alpay gelir.

          Çözüm sürecinde yazdığı “Kardeşi kardeşe silah çekmeye zorlayan, resmi ideoloji ve devlet sınıflarının bekası uğruna halka her türlü zulmü reva görenleri tarihin çöp sepetine atmanın vakti çoktan geldi. İşte iklim değişti; haydi gülümse Diyarbekir, haydi Kürdistan gülümse! Bizden kıskanılıp gasp edilen gülümsemeyi fazlasıyla hak ettik çünkü.” şeklinde düşüncelerini yansıttığı yazısıyla ve bir başka yazısında da “Son olarak Fethullah Gülen ve cemaatinin konuya dair açık ve ısrarlı destek bildiriminde bulunmuş olması Kürt sorununun çözümü noktasında hükümetin sadece hukuken değil siyaseten de ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir.” düşünceleriyle kime düşman, kime dost olduğunu göstermişti.

          2010 yılında Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı olarak Kenan Alpay, İstanbul meydanlarında “Varlığım, Türk varlığına armağan olsun!” , “Ne Mutlu Türküm Diyene!” sözlerinin zulüm olduğunu belirten ve “Milli Güvenlik Derslerinin” okullardan kaldırılmasını isteyecek kadar Türkiye’nin milli ve üniter yapısından rahatsız birisidir.

          Kenan Alpay şarjını doldurdukça milli değerlere ve onu koruyanlara saldırıya geçmekte ve milli değerlere saldıranlara sahip çıkmaktadır. Çünkü kendini Türk milletinin bir parçası hissetmemektedir.

          Şimdi de İstanbul’u işgalden kurtaran Atatürk’e hakaret eden imama sahip çıkmış ve o imama tepki gösteren MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye saldırmış ve yazısında “Fakat MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kurduğu cümleler öylesine aşırı, temelsiz ve tutarsızdı ki ne İslam’ın temel esaslarıyla ne de yakın tarihin siyasi ve toplumsal tecrübeleriyle telif etme imkânı vardı.” cümlelerini kurmuş…

          Sözde Kürdistan’ın güzellemelerini yapan Yeni Akit yazarı Kenan Alpay, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk’ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı, doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur, yoksa bir kilise de vaftiz mi edilirdiniz?” sözlerinden çok rahatsız olmuş…

          Anlaşılan Kenan Alpay kendisinin sözde Kürdistan hayallerini gerçekleştirmek isteyen İngiliz iş birlikçisi atalarının Atatürk tarafından ipte sallandırılmasının acısını hâlâ unutamamış… Tamamlanmamış hayalleri onu sürekli Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine karşı düşman olmaya zorluyor.

          Atatürk yedi düvele karşı mücadele edip bu toprakları düşmandan kurtarmadı mı? Ezan onun sayesinde yankılanmıyor mu, Türk bayrağı onun sayesinde dalgalanmıyor mu?

Türk milletine öncülük, Türk ordusuna komutanlık ettiği mi yalan?

          Bugün her Türk vatandaşı ibadetini huzur ve huşu içinde Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla yapabiliyorsa, Atatürk’ün Türk milletine hür ve bağımsız bir ülke bırakmasının hakkını ona teslim etmeyecek miyiz Kenan Alpay?

          Atatürk’ün denize döktüğü, toprağa gömdüğü işgalci güçlerle ne gibi kan bağın var ki, bu kadar nefretle Atatürk düşmanlığı yapıyorsun Kenan Alpay?

          Sözde Kürdistan’ı kurmak için emperyalistlerle iş birliği yapan hilkat garibesi ataların yüreğindeki kapanmaz dert değil mi?

          İstanbul’un anahtarı İngilizlere kalsaydı, Ayasofya ve tüm camilerden çan sesi yankılansa, İstanbul’un her yerine emperyalizm paçavraları asılsaydı ne mutlu olurdun değil mi?

Sözde Kürdistan’ı kurarlar, senin gibilerin de kanı gevşer dururdu…

Yeter ki Atatürk bu topraklardan emperyalizm kenesini söküp atmasaydı… Ah keşke değil mi?

          Irak’ı Haçlılar işgal ettiğinde milyonlarca Müslüman ölmedi mi, on binlerce Müslüman kadına tecavüz edilmedi mi, camiler yıkılıp, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim hedef yapılıp kurşunlanmadı mı?

          Ülkeyi koruyacak önder, komutan, devlet adamı ne kadar önemli değil mi? Atatürk işte Anadolu topraklarında bunu yaptı. Ömrü savaş meydanlarında geçti. Cephede kurşun yedi. Ne için? Türk milleti bağımsız olsun diye… Sizin gibilere batan işte bu durum. O yüzden ABD’nin, İsrail’in, Batı devletlerinin projesi olan sözde Kürdistan’a güzelleme yapıyor ve Atatürk’e ve milli olan her şeye o yüzden saldırıyorsunuz. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli de maskenizi sürekli düşürdüğü ve oyunlarınızı bozduğu için size kâbus oluyor değil mi?

          FETÖ önderi Fethullah Gülen PKK açılımına destek verdi diye gözlerinden sevinç fışkırtan Kenan Alpay’ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Atatürk’e saldıranlara haddini bildirmesi karşısında huysuzlanması normaldir.

          Kenan Alpay kendine yakışanı yapmaktadır. İçinde emperyalizmin hayali Kürdistan çocuğunu taşıdığı için Atatürk’e, Türklüğe düşmandır.

          “Milli Güvenlik Derslerinin” kaldırılmasını isteyen bu adam acaba ülkede kimin Truva atlığını yapmaktadır?

Açık söyle, bu kadar PKK’lı terörist öldürülünce yüreğin kan ağlıyor değil mi Kenan Alpay?

YILDIRAY ÇİÇEK- TÜRKGÜN GAZETESİ YAZARI

saidyalcin@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Haz

Sürtük polemiği

30Mar
02Şub

Hastalıklı hırs

07Ara

Gelen-Giden ve TBB seçimleri

13Ekm