Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet Yarışı Tamamlandı

Akçadağ ilçemiz Levent Vadisi'nde düzenlenen

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Akçadağ ilçemiz Levent Vadisi'nde düzenlenen "Uluslararası Levent Vadisi MTB CUP C2 Dağ Bisiklet Yarışı" tamamlandı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu ile Akçadağ Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyona Yunanistan, İran ve Türkiye'den 37 ilden 134 sporcu katıldı.
10 farklı kategoride yapılan yarışmada, elit erkeklerde DimitriosAntoniadis, elit kadınlarda Alexandra Adam birinci oldu. Master A erkeklerde Mehmet Can Balcı, master B erkeklerde Mustafa Ekici, genç erkeklerde Arda Topal, genç kadınlarda Aydan Güleç, 17 yaş altı erkeklerde Nafız Ege Karagöl, 17 yaş altı kadınlarda Emine Irmak Sezer, 15 yaş altı erkeklerde Necdet Günaydın, 15 yaş altı kadınlar kategorisinde ise Fatma Nisa Günaydın birinciliği elde etti.
Yarışma sonunda konuşan Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön; Levent Vadisi parkurunun çok güzel hazırlandığını ve 2023 takviminde birden fazla yarışmanın burada yapılması için çaba göstereceklerini ifade etti.
Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan ise böyle bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını, böyle yarışmalara her zaman destek vereceklerini belirtti.
Levent Vadisi'nin eşsiz güzelliğinde, bu coğrafyaya yakışan etkinlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Vali Hulusi Şahin, “Levent Vadisi'nin tanıtımına katkı sağlayacak olan bu tür etkinliklerin devam etmesi için Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz olmak üzere tüm kurumlarımızla destek vermeye hazırız. 
Bundan sonra inşallah daha büyük organizasyonlarda yine Levent Vadisi'nin kullanılmasını düşünüyoruz. Böylece bu eşsiz güzellikte Malatya'nın bu eşsiz coğrafyasından bütün Türkiye'nin hatta bütün dünyanın haberdar olmasını hedefliyor, böylece hem turizme hem tanıtıma ciddi katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi.
Dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN