Şırnak Türk Eğitim Sendikasından Öğretmene destek mesajı

Turgut Tatar Türk Eğitim Sendikası Şırnak İl Başkanı

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Şırnak İli İdil ilçesinde görev yapmakta olan bir öğretmenimizin, görevinin gereklerini yerine getirmeye çalışırken karşılaştığı durumlar ve düşürülmeye çalışıldığı konum karşısında sessiz kalamayız. Öğretmenimiz İstiklal Marşı’mızın öğretimi ve öneminin, değerinin kavratılması ile birinci dereceden hem öğrencilerine, hem çalıştığı kurumuna, hepsinden ziyade Türkiye vatandaşı olarak vicdanına yükümlüdür.

Öğretmenimizin mesleki değerlerinin ve görevinin bilincinde olması eğitim camiası için takdir edilesi bir durumdur. Milli ve ortak değerlerimiz bizi ayrıştırıcı değil bağlayıcı olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan her yurttaşın ortak değeri olan, hiçbir ayrım yapmaksızın bizi bir çatı altında toplayan onurlu Marşımızı kimse kirli fikir ve ideolojileri için malzeme edemez, buna yeltenemez.

Öğretmenimiz müfredatının gereklerini yerine getirirken; kirli zihniyetlerin paslanmış ideolojileri karşısında iftiraya uğramış, üzerinden prim yapılmaya çalışılmıştır.

Türkiye’nin her eğitim kurumunda, milli birlik ve beraberliğimiz ve ülke birlik bütünlüğümüzün bekası adına İstiklal Marşımızın öğretilmesi başta olmak üzere, milli değerlerimiz her öğrencimize aşılanmalıdır.

Hain PKK yandaş ve sempatizanlarının bu konu üzerinden saldırıya geçmelerinin sebebi; öğretmenlerimizi sindirip bölgede milli ve manevi değerlerin aşılanmasını engellemeyi istemeleridir. Bölgede öğretmenlerimizin çabaları sonucu gelişen milli manevi değerlerin gelişmesi bu zihniyeti rahatsız etmektedir.

Görevini layıkıyla yapan, tüm eğitim çalışanlarının her zaman yanında olduğumuzu bildiriyor; hiçbir koşulda İstiklâl Marşımızın kötü emeller uğruna malzeme edilmeye yeltenilmesine izin vermeyeceğimizi tüm kamuoyuna bildiriyoruz.

Turgut TATAR
TÜRK EĞİTİM-SEN ŞIRNAK ŞUBE BAŞKANI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN