Sevgi Şahin İle SYDV Başarı Çıtası Yükseliyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik etmek amacıyla çalışmalarını yürüten Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı Müdürü Sevgi Şahin ve tüm kurum personeli fedakarca ve özveri ile çalışıyor.

PAYLAŞ

Muhtaç durumda bulunan vatandaşlara yardım etmek, sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik etmek amacıyla çalışmalarını  yürüten Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma  ve dayanışma vakfı Müdürü Sevgi Şahin ve tüm kurum personeli fedakarca ve özveri ile çalışıyor.

          Yardım almak isteyen kişilerin  vakfa başvuru yapmasının ardından  ,vakıf tarafından sosyal güvenlik sorgulamaları yapılarak, evraklar tamamlandıktan sonra yardım talepleri  alınıp, vakıf mütevelli Heyetine sunulması sonucunda , Yardım için müracaat eden kişi için gerekli  inceleme titiz bir şekilde vakıf personelleri tarafından yapılmakta ve yardımın asli yerine ulaşmasında büyük gayret göstermekteler.

 Yaptığımız görüşmede vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sevgi Şahin ,  yardım almak isteyen kişilerin vakfa şahsen başvuru yapmaları yanı sıra ,ihtiyaç sahibi ailelerin tesbiti noktasında sahada paydaşlarının da  olduğunu belirtti . Şahin, ’’sahada paydaşlarının en başında her zaman mahalle muhtarlarının geldiğini ifade etti.

 “Gerek adres ,  gerekse ihtiyaç sahibi ailelerin tesbiti noktasında, muhtarlarımızla sürekli irtibat halindeyiz’’ diye belirten Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sevgi Şahin, ’’muhtarlarımız bizim göremediğimiz ,bize ulaşamayan yardıma muhtaç aileleri bizimle buluşturarak devletin onlara sunduğu imkanlara kavuşmasına aracılık yapmaktadır. Mahalledeki ihtiyaç sahibi aile ve kişileri en iyi bilen muhtarlarımızdır. Biz sadece aracıyız. Devletimizin yardıma muhtaç ailelere yönelik yardımlarını ulaştırmakla görevliyiz. Bu görevimizi yaparken de muhtarlarımızla istişare halindeyiz. Biz devletin şefkat eliyiz. Kapısı açılmayanın kapısını açmak, bacası tütmeyenin yardımına koşmak, yetimi, öksüzü, yaşlıyı, engelliyi, devletimizin sosyal yardımlarıyla buluşturmak bizim asli görevimizdir. Devletimizin onlarca kalem sosyal yardımları bulunmaktadır. Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü olarak bu yardımları muhtaç ailelerimizle buluşturmaktayız. Elbette ki bu yardımlar gerekli incelemeler sonucunda verilmektedir” ifadelerine yer verdi.

      Her kurum, yapması gereken çalışmaları kanun ve yasalarla belirler ancak, bunun üzerinde fedakarlık ve özveri isteyen bazı konular vardır ve Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü fedakarlık noktasında  gayret içinde çalışmalarıyla büyük takdir topluyor. Yasal görevi dışında, vatandaşa kaliteli ve  iyi hizmetin yansıması için gösterdiği çaba, gayret ve özverili çalışmaları ile adeta gönüllerde taht kuran Sevgi Şahin, vatandaşın taktirini kazanmış, gösterdiği çaba ışığında başarı çıtasını ve hedefi yükseltmiş başarılı bir isim olarak adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

         İhtiyaç sahibi ve muhtaçların daima yanında olan, çalışma ve faaliyetleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla taçlandıran ve halka hizmet noktasında öncelikli bir kurum olan SYDV’de, etkin, kaliteli ve  verimli bir şekilde, istek ve talepleri kısa zamanda yerine getirerek , olağanüstü gayret ve çalışmaları ile sunulan hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesinde göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı , Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı Müdürü Sevgi Şahin  ve tüm vakıf çalışanlarını yürekten kutluyoruz.

HABER: FİLİZ YAVUZKURT

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN