Sevgi Diliyle Konuşan Yürekler Engel Tanımaz

7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin bir dizi program düzenlendi.

PAYLAŞ

7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin bir dizi program düzenlendi. Mesaisine belediye bünyesindeki işitme engelli çalışanları ziyaret ederek başlayan Başkan Bilgin işaret dili yardımıyla günlerini kutladı, görevlerinde kolaylıklar diledi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mesaisine  belediye bünyesinde çalışan işitme engelli çalışanları ziyaret ederek başladı.7 Haziran Türk İşaret Dili bayramı nedeniyle  işitme engelli personele çiçek veren Başkan Bilgin işaret dili yardımıyla günlerini kutladı
Başkan Bilgin daha sonra  işitme engelli aileleri ve rehberlik eden çocuklarını makamında ağırladı.
Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi Koordinatörü ve  Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, beraberindeki işitme engelli aileler,Rehbercik Çocukları ve tercümanları ile görüşen Başkan Bilgin yaşadıkları zorlukları dinleyerek bilgiler aldı 
Ziyarette Başkan Bilgin;Engelli kardeşlerimize yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar belediyemize bu noktada vermiş olduğunuz danışmanlık ve kurslar bizler için çok önemli.İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla yola çıktığımız bu yolda her vatandaşımızın yanında olmak onların yaşam standartlarını yükseltecek işlere imza atabilmek için çaba gösteriyoruz. Amacımız engelsiz bir şehir oluşturabilmek.Bunu da hep birlikte ortak akıl ve istişareyle yapacağız.Sonuçta burada elif, Burak ve diğer kardeşlerimizin üstlenmiş oldukları görev çok çok önemli.Anne ve babalarının iletişimini kolaylaştırmak adına Ana dili diyebileceğimiz işaret dilini bebeklikten çocukluktan öğrenerek ailelerine destek oluyorlar.Bu konuda sizleri ayrıca tebrik ediyorum.Rabbim kimseyi üstlenemeyeceği bir yükle imtihan etmez bu noktada sizin üstlendiğiniz görev hem bu dünya hem de ahiretiniz için oldukça önemlidir.Bizlerde bu noktada yapmamız gereken üstümüze düşen ne görev var ise yerine getirmek için sizlerin emrindeyiz dedi.
22 İŞİTME ENGELLİ SPORCUNUN EKİPMANLARINI TEDARİK ETTİK 
Başkan Bilgin ayrıca 22 işitme engelli sporcumuzun ekip ve ekipmanlarını  üstlendiklerini dile getirerek onlara destek olmak bizim asli görevimizdir dedi .
Ziyarete gelen işitme engelli aileleri ve çocuklar ise yaşadıkları zorlukları Başkan Bilgine anlatarak destek istedi 
 

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN