Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

PAYLAŞ

Savunma sanayiindeki gelişmelerin ele alındığı toplantıdan sonra yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve millî sistemlere yenilerini eklemeye yönelik; elektronik harp, kent güvenliği sistemleri, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı belirtildi.


Toplantıda; Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin başarıyla sürdürdüğü çalışmalarında yerli ve millî savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünlerin öneminin son gelişmelerle bir kez daha ortaya çıktığı vurgulandı.

Savunma sanayii sektörünün, Kovid-19 kaynaklı salgına rağmen, çalışmalarına ara vermeden devam ettiğinin belirtildiği toplantıda; teknoloji odaklı ve Ar-Ge temelli savunma sanayii politikasının güçlenerek süreceği, sektörler arası tecrübe paylaşımı ve ihracata yönelik çalışmaların artacağı dile getirildi.

Açıklama, “Türkiye tam bağımsız savunma sanayii hedefiyle kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir” ifadesiyle son buldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN