MÜSİAD Malatya Başkanı: Barış Pınarı Harekâtı’nı Önemli Bir Adım Olarak Değerlendiriyoruz

MÜSİAD Malatya Başkanı: Barış Pınarı Harekâtı’nı Bölgesel Güvenliğin ve Huzurun Sağlanması Adına Önemli Bir Adım Olarak Değerlendiriyoruz

MÜSİAD Malatya Başkanı: Barış Pınarı Harekâtı'nı Önemli Bir Adım Olarak Değerlendiriyoruz
Malatya
MÜSİAD Malatya Başkanı: Barış Pınarı Harekâtı’nı Bölgesel Güvenliğin ve Huzurun Sağlanması Adına Önemli Bir Adım Olarak Değerlendiriyoruz

Haber Editörü: Malatya Cadde

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yazılı basın açıklaması.

Poyraz, açıklamasında şunları kaydetti:

        Türkiye, bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla, toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket etmektedir. Bugün, bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, bölgede sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar, devletimizin gördüğü lüzum üzerine, Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam edecektir.

          MÜSİAD olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekâtı’nda kahraman Türk ordusuna muvaffakiyet diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barışa getirmesini temenni ediyoruz.

Muharrem POYRAZ

MÜSİAD Malatya Başkanı

Bülten Son Güncelleme: 10 Ekim 2019 22:34

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN