Malatya'ya Bu Kez de Ambulans Helikopter Darbesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, hava ambulansı hizmetinin Malatya’dan kaldırılmasını eleştirerek, “İsveç’ten hava ambulansı ile hastayı Türkiye’ye getirenler, Malatya’dan ambulans hizmetini kaldırıyor” dedi.

Ağbaba konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Sağlık Bakanlığı’nın 14 yıl süreyle Malatya'da bulunan aynı zamanda Elazığ,Tunceli, Adıyaman, Erzincan ve Kahramanmaraş'a  helikopterle hizmet veren hava ambulansını “kur farkı” gerekçesiyle kaldırdığı, yeni konuşlanma merkezinin Elazığ olduğu belirtiliyor.

Hasta garantili hastanelere, yolcu garantili köprülere,havaalanlarına  ödenek bulan, yandaşlarına gelince kur farkını düşünmeyen AKP’nin Anadolu’da hizmet veren ambulans helikopterleri kur farkı nedeniyle hizmetten çekmesi içler acısı bir durumdur. İsveç’ten hava ambulansı ile hastayı Türkiye’ye getirenler, Malatya’dan ambulans hizmetini kaldırıyor

Anadolu’nun çok önemli bir sağlık üssü olan Malatya’da  9 ay önce durdurulan ambulans helikopter hizmetinin  tekrar başlatılması beklenirken, Malatya’dan tamamen kaldırılıp başka bir şehre taşınması da ‘sahipsiz Malatya’ sözünün ne kadar doğru olduğunun göstergesidir. Lafa gelince Malatya’daki sağlık hizmetlerinden övünerek bahseden AKP Milletvekilleri anlaşılan o ki bu kez da Sağlık Bakanlığına söz geçirememiş”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN