Malatya'da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Songül Koçer Malatya'da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

PAYLAŞ
Malatya'da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Songül Koçer Malatya’da Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Bakanlık Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı  Songül Koçer ve Eğitim Uzmanı  
Gamze Yiğit Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu ‘On Bin Okul Projesi’ kapsamında İlimizde bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü  Battal Kanbay, okul öncesi çağındaki çocukların il, ilçe bazlı kayıt oranları, derslik ihtiyaçları, il düzeyinde yapılan planlama ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Ali Demir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.
Toplantıda değerlendirmelerde bulunan  Daire Başkanı  Songül Koçer, ”2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişiminin sağlanması amacı doğrultusunda, erken çocukluk eğitiminde eğitime erişim oranlarının artırılması, 5 yaş grubunda %100’e ulaşılması hedeflenmektedir. Bu hedeflere yönelik olarak okul öncesi eğitimde ihtiyaç duyulan ilave dersliklerin açılması planlanmaktadır.” dedi. 
Toplantıya; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri temel eğitim, inşaat emlak, destek hizmetleri yöneticileri de katıldı.
Toplantının ardından, Bakanlık Temel Eğitim Daire Başkanı  Songül Koçer ve Eğitim Uzmanı  Gamze Yiğit, Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu ve Gazi İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldiler.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN