Malatya Cumhurbaşkanını Ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Malatya Cumhurbaşkanını Ağırladı
Malatya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Haber Editörü: Malatya Cadde

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da halka hitap ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'ya 21 Kat trilyonluk dönemlerinde yatırım yaptıklarını söyledi ve ardından hızlı trenin müjdesini aktardı.

Erdoğan “Anlaşılan o ki müttefikimiz, bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde. Bu iş öyle 3-5 helikopter uçuşuyla,5-10 araç devriyesiyle,göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş değildir.Orada 1 milyon kişiyi iskan edebilmek için şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Suriye sınırını büyük ölçüde güven altına aldık.  Anlaşılan o ki; müttefikimiz bizim için değil terör örgütü için güvenli bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz. 

Hiç kimse masum insanları terör örgütlerinin veya zalim rejim güçlerinin tehditleri altında yaşamaya mecbur bırakamaz.Ne Fırat'ın doğusunda ne de İdlib'de insanlık dışı böyle bir duruma müsaade etmeyeceğiz.Bize bu mücadelede gereken destek verilmezse, ülkemizdeki mültecilerin önünü alamayız. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle sözlerini devam ettirdi: “Eylül ayı bitmeden Fırat'ın doğusunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak, artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır. Bu iş öyle 3-5 helikopter uçuşuyla göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş değildir.Orada bir milyon kişiyi iskan etmek için tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız.Bunun için ne kadarlık bir güç gerekiyorsa o kadarını kullanmakta kararlıyız. Bölge halkı zaten bizim yanımızda olacaktır. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Türkiye daha güçlü, daha da güçlü olacak. Artık bize yan bakanlara biz de gereğini yapıyoruz. “

Malatya’da yapımı tamamlanan 1,02 Milyar TL değerindeki 109 eserin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi.

 

Bülten Son Güncelleme: 08 Eylül 2019 23:16

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN