Lamine Parke Üzerinde Oluşan Çizikleri Yok Etme

Doğal ve estetik görünümüyle her zaman tercih edilen ürünler listesinin en başında laminat parke yer almaktadır

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Doğal ve estetik görünümüyle her zaman tercih edilen ürünler listesinin en başında laminat parke yer almaktadır. Severek kullanılan ahşap parkeler  ise zaman içerisinde darbeye bağlı olarak çizilir ve izler oluşur. Bunları yok etmek için yapı malzemeleri satan firmalarda yada internetten satılan rütüş yani boya kalemlerine itibar etmeyiniz çünkü bir işlevleri bulunmamaktadır. Bu sebeple, hasar gören alandaki çizikleri kolayca kapatmanız bu ürünlerle mümkün olmayacaktır kısacası ahşap parkeler için tek çözüm Ladiksan Parke ile sistre cila işlemi yaptırmaktır. Diğer yöntemler özellikle ahşap parkelerde hiçbir işe yaramayacaktır. Laminat parkeler için de bu tür ürünlerden uzak durmanızda fayda var.
Parkelerinizde ki çizik çok derin bir hal almış ise, ahşap dolgu macunu sayesinde çatlak kısmı doldurabilirsiniz. Macunlar genelde büyük yapı marketlerde hazır halde yer alırlar ama dikkat etmeniz gereken sizin ağaç yada laminat parkeniz ile aynı renklere sahip olmasıdır.
Laminat Parkede Oluşan Çizikler Nasıl Yok Olur?
Zemin döşemesinde çok sık adı geçen ve kullanılan laminat parkeler, çeşitli renk ve modelleriyle geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Uzun seneler kullanabileceğiniz laminat parkenin zaman içinde yanlış kullanıma bağlı olarak hasar alması ile kötü bir görüntye neden oluyor. Birçok sebepten dolayı çizilen parkenizi ise eski haline getirmeniz kolay olmasa da mümkün olabiliyor. Laminant zeminlerde oluşan hafif çizikler için öncelikle doğal yöntemlerden yararlanabilirsiniz diyor Ladiksan Parke müdürü Mehdi Keleş ve devamında daha işe yarar önerilerde bulunuyor. Bunun için elma sirkesi ve zeytinyağı karışımıyla çiziğin olduğu bölgeyi temizleyerek laminant zeminin parlamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çiziği daha kolay görerek doldurma işlemi yapabilirsiniz. Doldurma işlemi için büyük yapı mağazalarında satılan ahşap dolgu macunu veya balmumu kullanabilirsiniz. Öncesinde temizlediğiniz parkenizi balmumuyla çiziklerinden kurtarma işleminin adımları şöyle sıralanabilir:
Çizilen bölgeyi iyice temizledikten sonra içerisini macunla doldurun.
Parke renginize uygun aldığınız ahşap balmumunuzu çizilen kısma yedirin.
Uygulamanın ardından 24 saat kurumasına izin verin.
Zeminlerdeki Derin Çizikleri Yok Etme
Zeminlerde alınan ağır hasarlar sonucunda meydana gelen derin çiziklere yukarıdaki saydığımız yöntemler ile çözüm bulamadıysanız, iyi bir zımparalama son çözümdür. Zımpara makinesi ile yıpranmış ve çizilmiş zeminlerinizi eski haline getirebilirsiniz. Bu işlem tüm yer döşemelerine yapılır. Bu işlem ayrıca parkenizin ömrünü de uzatır. Laminat parkelerde oluşan ve giderilemeyen sorunlar için laminat parke işçilik fiyatlarıile birlikte parke temin ederek daha az maliyetle parkelerinizi değiştirmeniz mümkün.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Selma | 21 Nisan 2022 02:16

    Çok işime yaradı, ahşap parkelerim var, çizikleri yok etmeyi araştırırken buraya denk geldim gerçekten faydalı bir yazı, teşekkürler.

BUNLARA DA BAKIN