Kuvvetli Yağış Uyarısı

Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği, yağışların zaman zaman yoğun kar yağışı

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM:

Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği, yağışların zaman zaman yoğun kar yağışı şeklinde olacağı, buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis görüleceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta, yer yer kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

UYARILAR:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz genelinde yağışların, zaman zaman yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, tipi şeklinde yağış, çığ riski, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Bölgemiz genelinde kuvvetli yağış ile birlikte rüzgarların da kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

ÇIĞ TEHLİKESİ: Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN