Kayısı Festivali Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi

Bu yıl 25'incisi gerçekleştirilen Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali çerçevesinde

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali çerçevesinde ‘Spor Şenliği’ düzenlendi.
Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kapsamında birçok etkinlik festivalde yer aldı. Sergi, panel, halk oyunları, yabancı halk oyunları, konserler, atlı cirit müsabakaları gibi etkinliklerin yer aldığı festivalin son gününde Millet Bahçesi’nde ‘Spor Şenlikleri’ düzenlendi. Ödüllerin de verildiği spor şenliğinde katılımcılar birçok alanda spor müsabakaları gerçekleştirdi.
Malatya’nın her noktasında farklı etkinliklerle birlikte kayısı festivalini doyasıya yaşayan vatandaşlar, festivaldeki etkinliklere katılarak hem yarıştılar hem de eğlendiler. 
Spor Şenlikleri kapsamında yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay’ verdi. 

3x3 Basketbol
Kategoriler ve Dereceleri
Engelliler                        U16 Mix                Kadınlar
1. Hayat Barışıklar          1.Malatya Sportiv             1.Dilekliler
2. Engel Tanımayanlar         2.Malatya Basket             2.Bizsiz Olmaz
3. Engelsizler             3.Sportiv Malatya            3.Tempo
Erkekler
1.B.B.S. İnönü 
2.İnönü BESYO
3.Dacka

Penaltı Cup
Gençler                     Minikler    
1. Galataspor                1. Türkgücü
2.Demirspor                    2. Yeşiltepeliler
3.Kaysı Sarısı spor                3. Galataspor

Karakucak güreşleri
Yıldızlar                     Minikler
1.Emir Ömer Bozbağ             1.Hüseyin Emir Özen
2.Devran Yabaş                2.Yavuz Selim Akgün
3. Hamza Kurak                3.Halil Sarmısak

Kick Boks
Yıldızlar                     Minikler
1.Musap Karakuş                 1.Abdulhalil Güngör
2.Ahmet Sait Akgun            2.M Emin Karakuş
3. Muharrem Musap Ateş        3.Yağız Efe Aslan

Atletizm
Kategoriler ve
 Dereceler
4x400 
1.Mehmet Güngör         2.Gamze Özen        3.Gidem Gedikli
Erhan Ispanaklı            Canan Kılçık            Neslihan Koyuncu
Belinay Baldız            Mervan Tan            Yusuf Malkoç 
Belanur Dede            Erkan Karayıl        Yusuf Durdu

4 x 800
1.Hasret Tekin            2. Erhan Ispanaklı        3.Sema Deniz
Gizem Nur Keskin            Belinay Dede        Pelin Yücetaş
Emirhan Dağdelen            Serhat Güngör         Metin Malkoç
Ramazan Özdemir            Belinay Baldız        Erkan Karayıl


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN