Kararlılıkla Çıktığı Yolda, Bir Başarı Hikayesi

Kararlılıkla çıktığı yolda, bir başarı hikayesi yazan ve Malatya Turgut Özal Üniversitesini (MTÜ) bir marka üniversite haline getirmek için büyük gayret sarf eden Rektör Karabulut

PAYLAŞ

Göreve geldiği günden bu yana bir başarı hikâyesi yazan ve Malatya Turgut Özal Üniversitesini (MTÜ) bir marka üniversite haline getirmek için büyük gayret sarf eden Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, bölgesel kalkınma odaklı yürüttü çalışmalarla birlikte , bilimsel çalışmaları elden bırakmadan, sektörel anlamda da bölgesel kalkınma misyonunu ötelemeden örnek çalışmalara imza atıyor.
     ‘’İstişare, işbirliği olmazsa olmazımızdır’’ düsturuyla hareket eden Rektör Karabulut, ‘’Kararlılıkla çıktığımız bu yolda yegâne başarının hep birlikte gayretle , birbirimizi anlayarak ve de birbirimizin yükünü omuzlayarak olacağının bilinciyle hareket ettik’’ dedi. 
   Kurulduğu ilk günden itibaren kalite bilinci ile öğrenci, personel ve paydaşlarının görüşlerini alarak eğitim-öğretim, araştırma, yönetim ve toplum yararına hizmetler başlığında sunmuş olduğu çalışmalar yürüten Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) aynı zaman da , Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile akademik çalışmalar alan temelli uygulamalarını gerçekleştiriyor, Toplumsal sorunlara çözüm önerileri üretiyor, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor.
   İki yaşında genç ve dinamik  Üniversite , tüm kadroları ile bilim, emek, özveri ve kalite odaklı olarak büyümeye devam ediyor. 2020 yılı itibarı ile akademik personeli 2018 yılına göre %160 artış sağlamış, 2020 yılında akademik yayın performans başlığında 587 bilimsel doküman üretmiş, 2019 yılına göre %153 artış sağlamış durumdadır.
    Uzaktan eğitim faaliyetlerini henüz 5 aylık bir üniversite iken başlatmış olan“ Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Covid-19 sürecinde kesintisiz eğitim sürecini gerçekleştirmiş ve öğrencilerine kendi kurumsal yazılımı ile uzaktan eğitim vererek mağdur etmemiştir.   Kalite Güvence çalışmalarının bir parçası olarak yürütülen anket çalışmalarında çoğunluğun görüşünü almak, katılımcı bir anlayış ile süreçleri yönetmek ve katılımcıların anlık geri bildirim verebilmesine imkan sağlamak adına geri bildirim mekanizmalarını dijital platforma taşıyan üniversite, tüm paydaşlarının günün her dakikasında görüş ve önerilerini bildirmelerine olanak sağlamaya da devam ediyor.
         Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Bizim ülkemize, Milletimize, bölgemize ve Malatya’mıza dair sorumluluklarımız var. Üniversitemiz; geliştireceği ve uygulayacağı projelerle ulusal ve uluslararası marka bir üniversite olacaktır. Malatya’mızın Yükselen Değeri Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Bilim, emek ve özveri ile sizlerin destekleriniz ile yükselmeye, büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Bilinçli, duyarlı, ahlaklı, Vatanına ve Milletine bağlı nesiller yetiştiriyoruz” şeklinde açıklamalar yapan Rektör Karabulut “Malatya Turgut Özal Üniversitesinin kurucu rektörü olmanın gururu ve onurunu yaşıyorum” İfadelerini kullandı.
       Her alanda başarılı olunması noktasında çalışmaları yoğunlaştıracaklarını belirten Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, başta öğretim elemanları olmak üzere tüm çalışanların üstün gayretleriyle bu gelişimin devam edeceğini söyledi.
    Turgut Özal Üniversitenin bugün geldiği seviyeyi görmek, tüm  Malatya için gurur vericidir. Malatya sevdalısı Rektör Karabulut, başarılı çalışmaları , halkla iç içe olması, Öğrencilerine gösterdiği sevgi ve değeri halkla bütünleştirmesi yönüyle vatandaşın takdirini kazanmış, sorumluluklarının bilincinde olarak örnek çalışmaları ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Malatya halk’ının ,  Rektör Karabulut’un bu gayret ve özverili çalışmaları ile  Turgut Özal Üniversitesinin  daha da yükselerek, layık olduğu yere geleceği hususunda ki güveni tamdır.
HABER; FİLİZ YAVUZKURT
 

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Filiz Yavuzkurt | 20 Ocak 2021 18:47

    İsmini dahi yazmaktan aciz olan muhterem zat her kimse çok boş yorum yapmış.İste Gazeteciliğin en güzel örneği budur.Biz yanlış olanı herzaman elestiririz, doğruyu da takdir ederiz.. önceki haberimiz sadece genel bir eleştiri...kişi yada kurum adı geçmiyor.. algılamada sıkıntınız var sanırım..bu haberde başarılı çalışmaları olan hocamızın hakettiği konular.yanlislari eleştirmek, doğruları yok etmez..Takdir edilmesi gereken her durumda takdir edilir.bunun adı objektif olmaktır ama siz bunu da bilmezsiniz ..Gazeteci ligimizi sorgulamakda kimsenin haddi degildir.herkes kendi işine baksın

  • Helal olsun | 20 Ocak 2021 14:24

    Dün o gecede ağlıyordunuz şimdi kalkmış övüyorsunuz gerçekten siz gazeteci değilsiniz ha bu arada Aysun hocama tebrikler neden size söz hakkı vermediğini ben yeni anladım Malatya’da patlıcan tava ve dürüm savaşı başladı galiba.. ADMİN: SENBİR TANE HABERİMİZİ ÇIKAR AYSUN HOCA İLE ELEŞTİRİDEN..HA BİRDE KEŞKE DELİKANLI OLSANDA BANA YAZSAN.. NERENDEN OKUDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTERİM. HABERİ İYİ OKU. HATTA 4 TANE GÖZLÜK TAK KENDİNE..SONRA GEL GÖRÜŞELİM. O PATLICAN TAVALARI DA GEL BEN SANA İSTEDİĞİN KADAR ISMARLARIM. SEN BAŞKASIYLA KARIŞTIRMA BİZLERİ. BİZ ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİYİZ. BOŞ BOŞ YOPRUM YAPMA... malatyacadde44@gmail.com kimsen harbiden buraya yaz açıklama yapam. yada 05325656157 ara açıklmayı yapayım..

BUNLARA DA BAKIN