İnternet Sitesinden Fuhuşa randevu

2015 yılından bu zamana kadar www.malatyagenclerbirligi.com isimli internet sitesine haftalık ve aylık olmak üzere haftalık ve aylık olarak 350 ile 2.000 TL

PAYLAŞ

Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

•    Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak ilimiz geneli Fuhuş olaylarının engellenmesi ve tespiti amacıyla yapılan çalışmalarda para karşılığı cinsel ilişkiye giren Bayan şahısların 2015 yılından bu zamana kadar www.malatyagenclerbirligi.com isimli internet sitesine haftalık ve aylık olmak üzere haftalık ve aylık olarak 350 ile 2.000 TL arasında para yatırmak suretiyle bu site üzerinden ilan vererek müşteri buldukları tespit edilmiş. İnternet sitesi içerisinde 45 Mağdur bayanın olduğu anlaşılmış, 20 bayana ulaşılarak mağdur sıfatıyla ifadeleri alınmış, fuhuş yaptıklarından dolayı da ayrıca idari para cezası yazılmış, banka hesaplarının bulunduğu ilgili bankalar ile yapılan yazışmalarda internet sitesi üzerinden şüpheli şahıslara Malatya, Ankara, Kayseri, Adana, Denizli ve İstanbul illerinden 2 ayda toplam 782.650 TL para gönderildiği ve haksız kazanç elde ettikleri  tespit edilmiş,  yapılan çalışmalarda bu siteyi Y. G. liderliğinde, V. K., E. Y., M.K.A. , F.Ş., M. B.T. ve B.B. isimli şahısların kurduğu ve işlettiği bu şahısların Ankara ilinde İkamet ettikleri tespit edilmiş. 16.01.2020 günü şüphelilerden V. K., E. Y., M. K. A., F.Ş. ve Y.G. isimli şahıslar Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince, Ankara ilinde bulunan adreslerine eş zamanlı operasyon  düzenlenerek şahıslar yakalanmış, Ankara'da bulunan 5 ikamette yapılan aramalarda olay ile ilgili kullanılan toplam;
7 Adet Laptop Bilgisayar
13 Adet farklı markalarda telefon
1 Adet flaş bellek
8 Adet Hollanda ülkesine ait Sim Kart
Farklı operatörlere ait 15 Adet Sim kart
2 Adet Mikro SD Kart
9 Adet Farklı bankalara ait Hesap Kartları
3 Adet tablet
1 adet dahili hard disk
Yukarıdaki Metaryellere Mahkeme kararı ile El Konulmuş, dijital delillerin incelenmesi için Siber suçlarla mücadele şube müdürlüğüne gönderilmiş, ismi yazılı olan şahıslar 17.01.2021 günü nezaretimizde Malatya iline getilerek 20.01.2021 günü 5 şüpheli şahıs Mahkeme kararıyla adli kontrol şartıyla salıverildiği açıklandı.

•    Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait bahçe kısmında bulunan 50.000 TL değerinde kurşun levhalarn 31.12.2021 tarihinden önce çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan kamera çalışmalarda olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların E. Ç. ve M. D. isimli şahıslar oldukları tespit edilerek yakalanmış, şahıslar gözaltına alınmış, 20.01.2021 günü Mevcutlu olarak sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca çalınan malzemeleri satın alan M. Y. isimli şahsın işyerinde arama yapılmış, ancak herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmamış, şahıs hakkında suç eşyasını satın almaktan adli işlem yapıldığı açıklandı.

•    Müşteki E.A.; 18.01.2021 günü Orduzu Mahallesindeki ikametinden 1 metrelik gerdanlık altın  zincir , 1 adet zincirli tuğra, 1 adet yarım altın, 1 adet gram altın, 1 çift küpe 25 er gramlık iki adet bileziğin çalındığını beyan etmesi üzerine olayın Faili Meçhul şüphelisi H. E. isimli şahıs olduğu tespit edilerek yakalanmış, şahsın üzerinden çalmış olduğu ziynet eşyalarının bir kısmı ile bozdurduğu ziynet eşyalarının paraları çıkmış, gözaltına alınan şüpheli 20.01.2021 günü mevcutlu olarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmıştır. Ayrıca şüpheliden temin edilen ziynet eşyaları ve paralar müştekisine teslim edilmiştir.

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN